13 medalii pentru sportivii de la Prodance 2000 la Concursul ”Cupa Castanelor”

PNL

Scoala de dans Prodance 2000 Baia Mare a participat la Concursul Zonal de dans sportiv ”Cupa Castanelor”, desfasurat duminica, 5 noiembrie, in Baia Mare, fiind reprezentata de 26 de perechi de sportivi si o dansatoare solo.

Sportivii de la Prodance 2000 Baia Mare au dansat in cadrul a 16 categorii de concurs, reusind 23 de calificari in finale, din care 13 clasari pe podium: o medalie de aur, 8 medalii de argint si 4 medalii de bronz.

Locul 1 a fost cucerit de perechea Adrian Pop & Anca Dunca (D 14-15 ani).

Pe locuri 2 s-au clasat: Zoltan Bagossi & Bernadette Nonn (Basic 16-34 ani Standard si D 16-34 ani Standard), Sebastian Silaghi & Dalia Barbos (Basic 12-15 ani Standard), Darius Frincau & Teodora Trufan (Basic 12-15 ani Latino), Christian Barkoczi & Stefana Pruna (D 12-13 ani), David Mocan & Alisia Maghiari (E 10-11 ani), Bogdan Molnar & Roberta Cuceu (Debutanti 8-9 ani 1 D), David Soponar & Izabela Bartha (Debutanti 4-7 ani 1 D).

Locuri 3 au obtinut sportivii: Darius Frincau & Teodora Trufan (Basic 12-15 ani Standard), Sebastian Silaghi & Dalia Barbos (Basic 12-15 ani Latino), Razvan David & Larisa Preda (E 12-13 ani), Bogdan Ganescu – Stefania Ardelean (Debutanti 8-9 ani, 1 D).

Celelalte rezultate obtinute de Prodance 2000 la Cupa Castanelor:

Basic 12-15 ani Standard: Alexandru Ripa si Riana Andreca – loc 8 (semifinala)

Basic 12-15 ani Latino: Gabriel Heghedus si Marisa Nedelea – loc 5 (finala), Christian Barkoczi si Stefana Pruna – loc 6 (finala), Alexandru Ripa si Riana Andreca – loc 7 (finala), Adrian Pop si Anca Dunca – loc 9 (semifinala)

D 12-13 ani: Gabriel Heghedus si Marisa Nedelea – loc 4 (finala)

E 10-11 ani: Andrei Radu si Carina Barcuteanu – loc 13 (semifinala)

Hobby 12-15 ani: Andrei Magurean (Prodance 2000) si Andra Miruna Chincea (Galactic Dance) – loc 6 (finala), Andrei Sandor si Beatrice Lukacs – loc 17-18 (sferturi)

Hobby 10-11 ani: Robert Vlasan si Sabina Strimb – loc 8 (semifinala)

Precompetitional 8-9 ani 3D: Catalin Gavrus si Medeea Moldovan – loc 9 (semifinala)

Precompetitional 8-9 ani 2D: Daniel Turon si Elisa Cucosel – loc 8-9 (semifinala)

Debutanti 10-11 ani cha-cha: Edvin Barkoczi si Renata Buchman – locul 6 (finala), Daniel Dragota si Raluca Criste – locul 7-8 (semifinala)

Debutanti 8-9 ani cha-cha: Denis Dragota si Miruna Benea – loc 4 (finala), Sergiu Chioreanu si Melisa Miclaus – loc 5 (finala), Andrei Tarnaveanu si  Alesia Costescu – loc 8 (semifinala), Andrei Razvan Juhasz si Madalina Mocanu – loc 9 (semifinala)

Debutanti 4-7 ani cha-cha: David Silaghi si Elena Balaj – loc 4 (finala), Alex Horge si Teodora Bizubac – loc 6 (finala)

Solo fete 8-9 ani cha-cha: Emma Pop – loc 10-14 (semifinala)

Urmatoarea competitie la care vor participa sportivii scolii de dans baimarene va fi Concursul National de Dans Sportiv Napoca Dance Festival, care va avea loc in perioada 18-19 octombrie la Cluj-Napoca.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1