18 medalii si alte 9 finale pentru Prodance 2000 la Cupa Maramuresului

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Sportivii de la scoala de dans Prodance 2000 Baia Mare au reusit calificarea in 27 de finale, din care au obtinut 18 medalii la Concursul „Cupa Maramuresului”, desfasurat sambata si duminica, 6 octombrie, la Baia Sprie.

Perechile de performanta care au reprezentat scoala de dans Prodance 2000 la concursul de dans sportiv au urcat de 18 ori pe podium, obtinand 7 medalii de aur, 4 medalii de argint si 7 medalii de bronz.

Locul 1: Christian Barkoczi si Stefana Pruna (Open Basic Standard 12-15 ani), Gabriel Heghedus si Marisa Nedelea (D 12-13 ani), Tudor Belous si Ema Pop doua medalii la categorii diferite (Precompetitional 3D 10-11 ani si Precompetitional 2D 10-11 ani), David Soponar si Izabela Bartha (Precompetitional 2D 4-7 ani), Denis Sulitanu si Miruna  Benea (Debutanti Vals Lent 8-9 ani), Andrei Tarnaveanu si Alesia Costescu (Debutanti cha-cha 8-9 ani).

Locul 2 a fost obtinut de perechile: Alexandru Ripa si Riana Andreca (Open Basic Latino 12-15 ani), Catalin Gavrus si Medeea Moldovan (Precompetitional 3D 8-9 ani), David Silaghi si Elena Balaj (Precompetitional 2D 8-9 ani), Erik Nagy si Erika Keresztesi (Debutanti Vals Lent 8-9 ani).

Locul 3 au reusit sportivii: Alexandru Ripa si Riana Andreca (Open Basic Standard 12-15 ani),  Christian Barkoczi si Stefana Pruna (Open Basic Latino 12-15 ani), Antonio Borse si Carla Trandafirescu (E 14-15 ani), Daniel Turon si Elisa Cucosel (Hobby 6-9 ani), David Silaghi si Elena Balaj (Precompetitional 3D 8-9 ani), Ardelean Matei (sportiv legitimat la Medio Monte) si Julia Suket  (Precompetitional 2D 4-7 ani), Alexandru Horge si Teodora Bizubac (Debutanti Vals Lent 8-9 ani).

Calificari in finalele competitiei au reusit sportivii: Adrian Pop si Anca Dunca (locul 4 Open Basic Standard 12-15 ani si locul 4 la Open Basic Latino 12-15 ani), Gabriel Heghedus si Marisa Nedelea (locul 6 Open Basic Standard 12-15 ani si locul 6 Open Basic Latino 12-15 ani), Bogdan Ganescu si Stefania Ardelean (locul 6 Hobby 6-9 ani), Edvin Barkoczi si Renata Buchman (locul 5 Precompetitional 2D 12-15 ani), Sergiu Chioreanu si  Melissa Miclaus (locul 4 Precompetitional 3D 8-9 ani si locul 4 Precompetitional 2D 8-9 ani), Razvan Iuhas si Madalina Mocanu (locul 6 Precompetitional 2D 8-9 ani).

Urmatorul concurs la care vor participa perechile de performanta de la Prodance 2000 va fi Concursul National „Cupa Prodance”, editia a IX-a, care se va desfasura in 14 octombrie la Baia Mare. Competitia este organizata de scoala de dans Prodance 2000 si vor fi prezenti 28 de oficiali, dintre care doi vor fi straini, din Ungaria si Ucraina.

ZiarMM

Reclame home 1
Data curenta: ’20/08/2019’

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *