Alegeri 2016: Cine sunt primarii alesi in Maramures. Vezi lista completa

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

tranzactie-vanzare-cumparare-semnatura-acteZiarMM va prezinta lista completa a primarilor care vor conduce cele 76 de localitati din Maramures in urmatorii patru ani:

Baia Mare – Catalin Chereches (Coalitia pentru Baia Mare)

Sighetu Marmatiei – Horea Scubli (PSD)

Baia Sprie – Dorin Pasca (Independent)

Borsa – Ion Sorin Timis (PSD)

Cavnic – Vladimir Petrut (PSD)

Dragomiresti – Vasile Tiplea (PMP)

Salistea de Sus – Stefan Iuga (PSD)

Seini – Gabriela Tulbure (PSD)

Somcuta Mare – Gheorghe Buda (PSD)

Tautii Magheraus – Ardelean Anton (PSD)

Targu Lapus – Mitru Lese – (PNL)

Ulmeni – Lucian Morar (PMP)

Viseu de Sus – Vasile Coman (PSD)

Comune

Ardusat – Ciprian Vasile Rus (PSD)

Arinis – Gheorghe Muresan (PSD)

Asuaju de Sus – Vasile Boitor (PSD)

Baita de Sub Codru – Aurel Dumitru (PSD)

Baiut – Mihai Ceteras (PSD)

Basesti – Ioan Calauz (Independent)

Bicaz – Dorin Flaviu Mitre (PSD)

Bistra – Vasile Duciuc (PNL)

Barsana – Teodor Stefanca (PSD)

Bocicoiu Mare – Vasile Lazarciuc (PSD)

Bogdan Voda – Anuta Bizau (ALDE)

Boiu Mare – Gavril Pop (PSD)

Botiza – Florea Poienar – (PSD)

Budesti – Vasile Tamas – (PSD)

Calinesti – Mihai Nemes (PNL)

Cernesti – Vasile Giurgiu (PNL)

Cicarlau – Sorin Lupse (PSD)

Campulung la Tisa – Ludovic Fekete (UDMR)

Coas – Sabin Rat (PNL)

Coltau – Lajos Cendes (Independent)

Copalnic Manastur – Stefan Mihalca (PNL)

Coroieni – Gavril Ropan (PNL)

Cupseni – Lucia Butcure (PSD)

Desesti – Gheorghe Bohotici (PNL)

Dumbravita – Felician Ciceu (PNL)

Farcasa – Ioan Stegerean (PSD)

Gardani – Gheorghe Tataran (PNL)

Giulesti – Laurentiu Batin (ALDE)

Grosi – Florin Boltea (UNPR)

Grosii Tiblesului – Nicolae Burzo – (PNL)

Ieud – David Nicolae Traian (PSD)

Lapus – Ioan Buda (PSD)

Leordina – Stefan Gavriluti (PNL)

Miresu Mare – Ioan Maties (PSD)

Moisei – Toader Stetcu – (PNL)

Oarta de Jos – Bogdan Pop – (PSD)

Ocna Sugatag – Mihai Ivaszuk – (PNL)

Oncesti – Matei Godja (Independent)

Petrova – Ion Petrovai (PNL)

Poienile de sub Munte – Stefan Oncea (PSD)

Poienile Izei – Vasile Dunka (PNL)

Recea – Octavian Pavel (PSD)

Remetea Chioarului – Calin Ovidiu Petrica (PMP)

Remeti – Petru Sofineti (PSD)

Repedea – Ioan Miculaiciuc (UNPR)

Rona de Jos – Ioan Herbil (PNL)

Rona de Sus – Ioan Romaniuc (PSD)

Rozavlea – Vasile Marza (PSD)

Ruscova – Ioan Turcsin (PNL)

Sarasau – Ion Covaci (PSD)

Satulung – Bujorel Muresan (PSD)

Sacalaseni – Emilian Gheorghe Pop (PSD)

Sacel – Gavrila Dologa (PSD)

Salsig – Luca Florian Lucian (PSD)

Sapanta – Gheorghe Stan (PNL)

Stramtura – Ioan Pasere (PSD)

Suciu de Sus – Viorel Pasca (PSD)

Sieu – Irina Iusco (PSD)

Sisesti – Ioan Tentis (PNL)

Vadu Izei – Petru Vlasin (PSD)

Valea Chioarului – Ioan Sorin Burde (PSD)

Vima Mica – Liviu Balint (PSD)

Viseu de Jos – Simon Gavrila (PNL)

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

1 Comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1