Alegeri locale 2020: Vezi lista tuturor primarilor din Maramureș

Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general

ZiarMM vă prezintă mai jos lista tuturor celor 76 de primari aleși la scrutinul din 27 septembrie în județul Maramureș.

Municipii

Municipiul Baia Mare – Cătălin Cherecheș (Coaliția pentru Maramureș)
Municipiul Sighetu Marmației – Vasile Moldovan (Coaliția pentru Maramureș)

Orașe

Baia Sprie – Alin Bîrda (PNL)
Borșa – Ion-Sorin Timiș (Coaliția pentru Maramureș)
Cavnic – Vladimir Petruț (PNL)
Dragomirești – Vasile Țiplea (Coaliția pentru Maramureș)
Săliștea de Sus – Ștefan Iuga (Coaliția pentru Maramureș)
Seini – Gabriela-Florica Tulbure (Coaliția pentru Maramureș)
Șomcuta Mare – Gheorghe-Ioan Buda (Coaliția pentru Maramureș)
Târgu Lăpuș – Mitru Leșe (PNL)
Tăuții Măgherăuș – Dumitru Marinescu (PNL)
Ulmeni – Lucian Morar (PMP)
Vișeu de Sus – Vasile Coman (PNL)

Comune

Ardusat – Ciprian Vasile-Rus (Coaliția pentru Maramureș)
Ariniș – Gheorghe Mureșan (Coaliția pentru Maramureș)
Asuaju de Sus – Vasile Boitor (Coaliția pentru Maramureș)
Băița de sub Codru – Aurel Dumuța (Coaliția pentru Maramureș)
Băiuț – Viorica Maciuc (Coaliția pentru Maramureș)
Bârsana – Teodor Ștefanca (Coaliția pentru Maramureș)
Băsești – Ioan Călăuz (PNL)
Bicaz – Dorin-Flaviu Mitre
Bistra – Vasile Duciuc (PNL)
Bocicoiu Mare – Liviu Lazarciuc (Coaliția pentru Maramureș)
Bogdan Vodă – Ana Enea-Bizău (PNL)
Boiu Mare – Gavril Pop (Coaliția pentru Maramureș)
Botiza – Florea Poienar (Coaliția pentru Maramureș)
Budești – Simion Pop (PNL)
Călinești – Petru Nemeș (PMP)
Câmpulung la Tisa – Ludovic R- Fekete (UDMR)
Cernești – Mircea-Aurel Deac (USR)
Cicârlău – Sorin Lupșe (Coaliția pentru Maramureș)
Coaș – Călin-Vasile Achim (PMP)
Coltău – Cendes Lajos
Copalnic Mănăștur – Vasile-Ștefan Mihalca (PNL)
Coroieni – Gavril Ropan (PNL)
Cupșeni – Lucia Butcure (Coaliția pentru Maramureș)
Desești – Gheorghe Bohotici (PNL)
Dumbrăvița – Felician Ciceu (PNL)
Fărcașa – Ioan Stegeran
Gârdani – Nelu-Radu Dragoș (Coaliția pentru Maramureș)
Giuleși – Laurențiu Batin (PNL)
Groși – Florin Daniel-Boltea (PNL)
Groșii Țibleșului – Nicolaie Burzo (PNL)
Ieud – Nicolae-Traian David (Coaliția pentru Maramureș)
Lăpuș – Cristina Buda (PNL)
Leordina – Ioan Nistor (USR)
Mireșu Mare – Ioan Mătieș (PNL)
Moisei – Grigore Tomoiagă (Coaliția pentru Maramureș)
Oarța de Jos – Bogdan Pop (Coaliția pentru Maramureș)
Ocna Șugatag – Ioan Oanea (Coaliția pentru Maramureș)
Onceși – Matei Godja
Petrova – Ion Petrovai (PNL)
Poienile de sub Munte – Alexa Chifa (USR)
Poienile Izei – Mirela-Lăcrămioara Bîrlea
Recea – Octavian Pavel (Coaliția pentru Maramureș)
Remetea Chioarului – Călin-Ovidiu Petrică (PMP)
Remeți – Ivan-Claudiu Brînzanic (Uniunea Ucrainenilor din România)
Repedea – Ioan Miculaiciuc (Coaliția pentru Maramureș)
Rona de Jos – Ion Herbil (Coaliția pentru Maramureș)
Rona de Sus – Alexa Semeniuc (USR)
Rozavlea – Vasile Mîrza (PNL)
Ruscova – Ioan Turcsin (PNL)
Săcălășeni – Emilian-Gheorghe Pop (Coaliția pentru Maramureș)
Săcel – Gavrilă Dologa (Coaliția pentru Maramureș)
Sălsig – Daniel Pop (PMP)
Săpânța – Ion Braicu (Coaliția pentru Maramureș)
Sarasău – Ion Covaci (Coaliția pentru Maramureș)
Satulung – Bujorel-Vasile Mureșan (Coaliția pentru Maramureș)
Șieu – Irina-Adriana-Gabriela Iusco (Coaliția pentru Maramureș)
Șișești – Ioan-Mircea Tentiș (PNL)
Strâmtura – Ioan Pasere (PNL)
Suciu de Sus – Viorel Pașca (Coaliția pentru Maramureș)
Vadu Izei – Petru Vlașin (Coaliția pentru Maramureș)
Valea Chioarului – Ioan-Sorin Burde (Coaliția pentru Maramureș)
Vima Mică – Liviu Balint (Coaliția pentru Maramureș)
Vișeu de Jos – Gavrilă Șimon (PNL)

Vlad HERMAN

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *