septembrie 19, 2021

Balcaniada: Cate medalii au obtinut in Grecia inotatorii LPS Baia Mare

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

Sportivii antrenati de catre profesorii Adrian Gherghel si Luminita Pop s-au reintos acasa de la Balcaniada de inot, desfasurata in Larissa, Grecia, cu o salba de medalii.

Au reusit sa urce pe podium Andrei Roman – LPS Baia Mare locul I la 100 m bras, locul II – 50 m bras, locul III in proba de 200 m bras.

Totodata, s-au mai impus si stafetele de baieti locul I 4×100 m liber (componenta  SONOC GABRIEL, GRIGORE ANDREI), locul III 4×100 m mixt; (ROMAN ANDREI, FARCUTIU ALEXANDRU, SONOC GABRIEL) 4×200 m liber (SONOC GABRIEL, SCARLAT BOGDAN, GRIGORE ANDREI). La toate stafete sportivii au reusit stabilirea de noi recorduri nationale.

Totodata, sportivii de la sectia de inot a LPS Baia Mare au participat la:

·    Campionatul National de Poliatlon organizat la Pitesti in perioada 21-23.03.2014

Rezultate  – locul 7 la stafeta 4 x 100 Mixt ( timp:5.29.08); locul 7 la stafeta 4 x 50 Liber(timp:2.06.67).
– Preda David : locul 11 la 200 Liber
-Cozmuta Tudor :locul 8 la 50 Bras

La aceasta competitie au participat sportivi antrenati la LPS Baia Mare dar legitimati la “Casa EMA- Bistrita: – Silaghi Rares: locul 3 la 100 Liber (timp: 1.00.48);
-locul 2 la stafeta 4 x 50 Liber (timp: 1.58.47)
-locul 3 la stafeta 4 x 100 Mixt (timp: 5.03.98)
-locul 3 la stafeta 4 x 100 Liber(timp:  4.25.44)
-Bele Raul – locul 11 la 100 Libertimp 1.04.47

·    Campionatul National de Seniori si Juniori organizat la Bacau in perioada 02-06.04.2014

Sportivii sunt legitimati atat la LPS Baia Mare cat si la alte cluburi sportive din tara.
-Bud Florina:    -locul 3 la 50 Fluture(timp:30.28);locul 5 la 50 Liber(timp:28.81);
-locul 7 (juniori) la 200 Fluture(timp:2.46.43);locul 8 la 100 Fluture(timp:1.08.42);
-locul 1(seniori si junior)la 100 Spate(timp:55.74)-record national-
-locul 1 (juniori)la 200 Liber(timp:1.54.67)
-locul 1(juniori si seniori) la200 Spate(timp:2.05.86)
-locul 3(seniori si junior) la 50 Liber (timp: 23.42)
-Roman Andrei :-locul 1(seniori si juniori) la 200 Bras (timp:2.21.07);
-locul  1 (junior) si locul 2(seniori) la50 Bras(timp:29.62);
-locul 1 (seniori si junior) la 100 Bras (timp:1.04.81)
-Ungur Catalin: -locul 3 la 50 Spate (timp:26.72); locul 3 la 100 Spate(timp:58.14);locul 4 la 200 Spate(timp:2.09.67);
-locul 5 la 50 Fluture(timp:25.44);
-Cristea Horia:    -locul 3 la 200 Liber(timp:1.53.69);locul 3 la 400 Liber(timp:4.03.11);locul 7 la 100 Fluture(57.38);
-locul 8 la 100 Liber(timp:53.63);locul 11 la 50 Fluture(timp:26.16)
-Plesa Andrei:    -locul 2 la 100 Spate(timp:1.01.15);locul 4 la 50 Spate(timp:29.01);
-locul 4(juniori) la 200 Spate(timp:2.14.07);
-Dragusin Bianca : locul 5 la 50 Spate(timp:31.98);locul 8 la 50 Bras (timp:38.99);locul 9 la 100 Bras(timp:1.22.29);
-locul 11 la 100 Spate(timp:1.11.09);
-Plesa Iulia: locul 9 la 50 Spate(timp:32.46);locul 9 la 100 Spate(locul:1.09.96);locul 9 la 200 Spate(timp:2.31.76);
-locul 4(juniori)la 50 Spate(timp:33.22).
-Bora Alexandru :-locul 10 la 200 Fluture(timp:2.15.78);
-Borz Marius:    -locul 10 la 200 Bras(timp: 2.34.45);
-Tufaru Liviu :    -locul 5 la 100 Bras(timp:1.09.78);locul 9 (juniori) la 200 Bras;
-Stafeta 4 x 200 Liber :locul I(timp : 7.50.20):Coci Alexandru,Cristea,Coste Alin,Ungur Catalin
-Stafeta 4 x 200 Liber ,locul 7(timp:8.38.26):Cozma,Roman,Bota,Borz
-Stafeta 4 x 200 Liber,locul 4( juniori, timp: 8.44.48):Vasilescu,Plesa,Tufaru,Pavala
-Balazs Melinda:locul 4 la 1500 Liber(timp:19.15.69); locul 7( juniori) la 100 Bras (timp: 1.26.09);
-locul 4(juniori) la 800 Liber (timp:10.00.47);locul 7(junior)la 400 Liber(timp: 4.54.59)
-Gherghel Lisa  -locul 8 la 50 Bras (timp:39.73)
-Pavala Paul      -locul 3 (juniori) la 200 Fluture (timp: 2.12.78)
-Stafeta 4×100 Liber:locul 1(timp:3.26.90): Coci Alexandru,Cristea,Coste Alin,Ungur Catalin
-Stafeta 4×100 Mixt ,locul 1(timp:3.52.11)
-Stafeta 4×100 Mixt,locul 2 (timp: 4.03.14):Plesa,Roman,Pavala,Vasilescu

·    Campionatul National de juniori II organizat la Baia Mare in perioada 10-13.04.2014:

-Coste Florin -locul I la 50 Liber-timp 25.14; locul 3 la 100 Liber –timp 55.00;locul 6 la 50 Spate-29.76;
locul 9 la 100 Spate-1.05.22;
-Bota Andrei    -locul 2 la 1500 Liber-timp 18.19.18;locul 6 la 400 Mixt,timp 5.16.42;locul 12 la 100 Fluture,timp 1.05.51;
-Szilagyi Alexandru Richard:locul 1 la 50 Fluture,timp 27.53; locul 2 la 50 Spate,timp 28.83 la 100 Spate,timp 1.02.35;
-locul 5 la 400 Liber,timp 4.35.62; locul 6 la 50 liber,timp 25.93;
-Marginean Emanuel-locul 3 la 100 Fluture,timp 1.04.24;locul 11 la 200 Liber,timp 2.16.37;
-locul 12 la 50 Fluture,timp 29.70;
-Stafeta I,4×100  Liber ,locul 1,timp 3.48.41: Coste Florin,Sabou Bogdan,Bota Andrei,Szilagyi Al.Richard
-Stafeta 4×200 Liber, locul 1,timp 8.44.73 : Coste Florin,Ungur Andrei,Bota Andrei,Szilagyi Al.Richard
-Stafeta 4×100 Mixt, locul 3,timp 4.23.57: Szilagyi Al.Richard,Coste Floran,Sabou Bogdan,Ungur Andrei
-Gandi  Roxana     –locul 10 la 100 Bras,timp 1.36.45;
-Indrican Andrada –locul 12 la 50 liber,timp 31.34
-Fulop Medeea    – locul 7 la 800 Liber,timp 31.31; locul 8 la 400 Liber,timp 5.10
-Sabou Bogdan     -locul 5 la 50 Fluture,timp 27.94, locul 8 la 100 Fluture, timp 1.05.60,locul 10 la 200 Liber
-Toth Rares     – locul 10 la 400 Liber,locul 12 la 200 Liber, timp2.19.35
-Ungur Andrei    -locul 7 la 50 Spate,timp 30.31; locul 10 la 100 Spate,timp 1.05.68;
-Gandi Roxana    -locul 12 la 200 Bras,timp 3.26.52
-Stafeta II 4×100 Liber, locul 9,timp 4.12.52: Ungur Andrei, Toth Rares, Ungur Razvan, Marginean Emanuel
-Stafeta 4×200 Liber, locul 6,timp 9.20.13:  Sabou Bogdan, Toth Rares, Ungur Razvan, Marginean Emanuel
-Stafeta 4×100 Mixt, locul 10 ,timp 4.48.25: Toth Rares, Ungur Razvan, Marginean Emanuel, Bota Andrei

ZiarMM.ro

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2