BARAJ LIGA A III-A – Lăpușul Târgu Lăpuș, bătut crunt de CSM Sighet

Finala de calificare la barajul pentru promovarea în Liga 3 disputată astăzi, 28 aprilie, în Baia Mare a oferit un meci pe cinste. La finalul minutelor regulamentare de joc CSM Sighetu Marmației s-a impus cu scorul de 3-0 în fața FC Lăpușul Târgu Lăpuș. În urma acestui scor sighetenii s-au calificat astfel la barajul pentru promovarea în Liga 3.
Sighetenii au început bine partida, dovadă și scorul de pe tabelă de la pauză, scor 1-0. Cu atât mai mult cu cât sighetenii au băgat mingea în poarta lăpușenilor după doar 10 minute de joc. A doua repriză a adus un penalty pentru Club Sportiv Municipal Sighetu Marmației, respectiv golul cu numurul trei și implicat câștigarea finalei, CSM Sighetu Marmației devenind noua campioană a județului Maramureș.