CFR Cluj a pierdut din nou cu AS Roma, de data aceasta acasă, cu 2-0

Reclame home general

CFR Cluj a pierdut din nou cu AS Roma, de data aceasta acasă, cu 2-0. După o primă repriză echilibrată, terminată fără goluri, Roma a înscris de două ori, fără să forțeze prea mult, prin autogolul lui Debeljuh (min. 49) şi prin penalty-ul acordat destul de ușor și transformat de Veretout (min. 67).

În celălalt meci al grupei, Young Boys Berna a învins în deplasare pe ȚSKA Sofia cu 1-0, iar echipa elvețiană este acum favorită la calificarea în primăvara Europa League, alături de AS Roma. A marcat Nsame, în min. 34.

Clasamentul grupei: 1. AS Roma – 10 puncte; 2. Young Boys Berna – 7 puncte; 3. CFR Cluj – 4 puncte; 4. ȚSKA Sofia – 1 punct. Următoarea etapă (3 decembrie): CFR Cluj – ȚSKA Sofia și Roma – Young Boys.

Tot ieri s-au jucat în Europa League:

-în grupa B: Dundalk – Rapid Viena 1-3 și Molde – Arsenal Londra 0-3

-în grupa C: Nice – Slavia Praga 1-3 și Bayer Leverkusen – Hapoel Beer Sheva 4-1

-în grupa D: Glasgow Rangers – Benfica Lisabona 2-2 (Ianis Hagi nu a jucat niciun minut) și Standard Liege – Lech Poznan 2-1

-în grupa E: Granada – Omonia Nicosia 2-1 și PSV Eindhoven – PAOK Salonic 3-2

-în grupa F: AZ Alkmaar – Real Sociedad 0-0 și Napoli – Rijeka 2-0

-în grupa G: AEK Atena – Zorya 0-3 (Ionuț Nedelcearu a fost integralist la gazde) și SC Braga – Leicester City 3-3

-în grupa H: Lille – AC Milan 1-1 și Sparta Praga – Celtic 4-1 (Florin Niță a fost titular la gazde)

-în grupa I: Qarabag FK – Sivasspor 2-3 și Maccabi Tel Aviv – Villarreal 1-1

-în grupa J: Tottenham Hotspur – Ludogorets Razgrad 4-0 (Claudiu Keșeru, Dragoș Grigore și Cosmin Moți au fost titulari la oaspeți) și LASK Link – Royal Antwerp 0-2

-în grupa K: CSKA Moscova – Feyenoord 0-0 și Wolfsberger AC – Dinamo Zagreb 0-3

-în grupa L: Slovan Liberec – Hoffenheim 0-2 și Gent – Steaua Roșie Belgrad 0-2.