CJSU Maramureș a aprobat scenarii noi de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș s-a reunit marți, 15 septembrie, în ședința extraordinară, urmare a comunicării noilor valori a ratei de incidență, calculată în ultimele 14 zile, iar în conformitate cu prevederile Ordinului nr. 5.487/1.494/2020 pentru aprobarea măsurilor de organizare a activității în cadrul unităților/instituțiilor de învățământ în condiții de siguranță epidemiologică pentru prevenirea îmbolnăvirilor cu virusul SARS-CoV-2, cu avizul Inspectoratului Școlar Județean Maramureș și a Direcției de Sănătate Publică Maramureș, și a aprobat scenariul de funcționare pentru fiecare unitate de învățământ, aviz acordat cu analiza infrastructurii și resursei umane din fiecare unitate de învățământ.

Inspectorul școlar general, Anca-Minodora Hendea-Costin a declarat că din cele 396 de unități de învățământ ce includ structuri aferente își vor desfășura activitățile școlare 303 în scenariul verde, 71 în scenariul galben și 22 în scenariul roșu.

Unitățile de învățământ care încep activitățile școlare în scenariul 3 – cu participarea tuturor preșcolarilor și elevilor la activități / lecții online sunt: Liceul Tehnologic ”Marmația” Sighetu Marmației; Colegiul Național ”Dragoș Vodă” Sighetu Marmației; Școala Gimnazială ”Augustin Buzura” Copalnic Mănăștur; Școala Gimnazială ”Lucian Blaga” Fărcașa, cu strcuturile aferente; Școala Gimnazială ”Ilie Lazăr” Giulești cu structurile aferente; Școala Gimnazială nr.1 Strîmtura cu structura aferentă; Liceul Tehnologic Poienile de Sub Munte cu sructurile aferente; Școala Gimnazială nr. 1 Leordina; Liceul Teoretic ”George Pop de Băsești” Târgu Lăpuș.

Unitățile de învățământ care își vor începe activitatea în scenariul 2 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor din învățământul primar, a elevilor din clasele a VIII-a și a XII-a, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție și revenirea parțială (prin rotație de 1-2 săptămâni) a elevilor din celelalte clase de gimnaziu și liceu, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție sunt:

Unitatea de învățământ cu personalitate juridicăStructura
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “OTILIA CAZIMIR” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “DIMITRIE CANTEMIR” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA ,,VASILE ALECSANDRI” 
SCOALA GIMNAZIALA “NICHITA STANESCU” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “LUCIAN BLAGA” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE IORGA” BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA “ION LUCA CARAGIALE” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA NR.18 BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “ALEXANDRU IVASIUC” BAIA MARE 
COLEGIUL NATIONAL “VASILE LUCACIU” BAIA MARE 
COLEGIUL NATIONAL “MIHAI EMINESCU” BAIA MARE 
COLEGIUL ECONOMIC “NICOLAE TITULESCU” BAIA MARE 
LICEUL TEORETIC “EMIL RACOVITA” BAIA MARE 
LICEUL TEOLOGIC PENTICOSTAL BAIA MARE 
COLEGIUL TEHNIC “C.D. NENITESCU” BAIA MARE 
COLEGIUL TEHNIC “GEORGE BARITIU” BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 SIGHETU MARMATIEI 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.7 SIGHETU MARMATIEIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL “POPA LUPU”, SIGHETU MARMATIEI
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 SIGHETU MARMATIEI 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 SIGHETU MARMATIEI 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.12 SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SIGHETU MARMATIEIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL “GHERMAN VIDA” SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.2 SIGHETU MARMATIEISCOALA GIMNAZIALA NR.1 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA “DR. IOAN MIHALYI DE APSA” SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA GIMNAZIALA “DR. IOAN MIHALYI DE APSA” SIGHETU MARMATIEIGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 SIGHETU MARMATIEIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ȘUGĂU SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA NR.5 SIGHETU MARMATIEISCOALA GIMNAZIALA NR.6 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA “GEORGE COSBUC” SIGHETU MARMATIEI 
LICEUL TEHNOLOGIC FORESTIER SIGHETU MARMATIEI 
COLEGIUL PEDAGOGIC “REGELE FERDINAND” SIGHETU MARMATIEI 
LICEUL TEORETIC “LEOWEY KLARA” SIGHETU MARMATIEI 
LICEUL TEHNOLOGIC DE TRANSPORTURI AUTO BAIA SPRIE 
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI EMINESCU” SALISTEA DE SUS 
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARE 
LICEUL TEHNOLOGIC “TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUS 
SCOALA GIMNAZIALA CHELINTASCOALA GIMNAZIALA CHELINTA
LICEUL TEHNOLOGIC “DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENI 
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAPODREI
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZAVESIVA
SCOALA GIMNAZIALA BUDESTI 
SCOALA GIMNAZIALA BUDESTISCOALA PRIMARA SARBI
SCOALA GIMNAZIALA CAMPULUNG LA TISA 
SCOALA GIMNAZIALA “PETOFI SANDOR” COLTAU 
SCOALA GIMNAZIALA DESESTI 
SCOALA GIMNAZIALA DESESTISCOALA GIMNAZIALA MARA
SCOALA GIMNAZIALA DESESTISCOALA PRIMARA HARNICESTI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITASCOALA GIMNAZIALA RUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 MOISEI 
SCOALA GIMNAZIALA “DRAGOS VODA” MOISEI 
SCOALA GIMNAZIALA “LAURENTIU ULICI” RONA DE JOS 
SCOALA GIMNAZIALA SARASAU 
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNG 
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNGGRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOGOSESTI
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE LUCACIU” SISESTISCOALA GIMNAZIALA CETATELE
SCOALA GIMNAZIALA SPECIALA BAIA MARE 
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA BAIA MARE 
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA SIGHETU MARMATIEI 
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA TARGU LAPUS 
CENTRUL SCOLAR DE EDUCATIE INCLUZIVA VISEU DE SUS 
GRADINITA “DAVID” MOISEI 
GRADINITA “MADRE COLOMBA” SIGHETU MARMATIEI 
LICEUL TEORETIC “GEORGE POP DE BASESTI” SIGHETU MARMATIEI 
LICEUL UCECOM “SPIRU HARET” BAIA MARELICEUL UCECOM “SPIRU HARET” BAIA MARE
SCOALA POSTLICEALA SANITARA “CAROL DAVILA” BAIA MARE 
SCOALA POSTLICEALA SANITARA “GRIGORE MOISIL” SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA POSTLICEALA SANITARA “GRIGORE MOISIL” VISEU DE SUS 
SCOALA POSTLICEALA SANITARA “HIPOCRATES” SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA POSTLICEALA TEHNICA “HENRI COANDA” BAIA MARE 
Centrul Judetean de Resurse si Asistenta Educationala Maramures 

Vor începe anul școlar în scenariul 1 – cu participarea zilnică a tuturor preșcolarilor și elevilor în unitățile de învățământ, cu respectarea și aplicarea tuturor normelor de protecție următoarele unități de învățământ:

Unitatea de învățământ cu personalitate juridicăStructura
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “ION CREANGA” BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “ION CREANGA” BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “MIHAI EMINESCU” BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT STEP BY STEP BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.12 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.32 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.9 BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.20 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.13 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.25 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.27 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.27 BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.37 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.28 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “MICUL PRINT” BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “MICUL PRINT” BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 BAIA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.30 BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “FLOARE DE COLT” BAIA MARE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT “FLOARE DE COLT” BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.34 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA “PETRE DULFU” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “AVRAM IANCU” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “OCTAVIAN GOGA” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAIL SADOVEANU” BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.24 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAIL SADOVEANU” BAIA MARESCOALA GIMNAZIALA NR.13 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA “SIMION BARNUTIU” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “SIMION BARNUTIU” BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.17 BAIA MARE
SCOALA GIMNAZIALA “DR. VICTOR BABES” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “GEORGE COSBUC” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE BALCESCU” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “ALEXANDRU IOAN CUZA” BAIA MARE 
COLEGIUL NATIONAL “GHEORGHE SINCAI” BAIA MARE 
COLEGIUL DE ARTE BAIA MARE 
COLEGIUL DE ARTE BAIA MAREGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.3 BAIA MARE
LICEUL CU PROGRAM SPORTIV BAIA MARE 
LICEUL TEORETIC “NEMETH LASZLO” BAIA MARE 
SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL “SF. IOSIF MARTURISITORUL” BAIA MARE 
LICEUL TEHNOLOGIC “TRANSILVANIA” BAIA MARE 
COLEGIUL TEHNIC “AUREL VLAICU” BAIA MARE 
COLEGIUL TEHNIC “ANGHEL SALIGNY” BAIA MARE 
SCOALA GIMNAZIALA NR.10 SIGHETU MARMATIEI 
SCOALA GIMNAZIALA NR.10 SIGHETU MARMATIEIGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 SIGHETU MARMATIEI
SCOALA GIMNAZIALA CU PROGRAM SUPLIMENTAR DE MUZICA SI ARTE PLASTICE 
LICEUL PEDAGOGIC “TARAS SEVCENKO” SIGHETU MARMATIEI 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 BAIA SPRIE 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 BAIA SPRIEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 BAIA SPRIE
SCOALA GIMNAZIALA BAIA SPRIE 
SCOALA GIMNAZIALA BAIA SPRIESCOALA GIMNAZIALA CHIUZBAIA
SCOALA GIMNAZIALA “IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUS 
SCOALA GIMNAZIALA “IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL TAUTII DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA “IOAN SLAVICI” TAUTII DE SUSSCOALA GIMNAZIALA SATU NOU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 BORSA 
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 BORSASCOALA GIMNAZIALA NR.5 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 BORSA 
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 BORSASCOALA GIMNAZIALA NR.6 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.8 BORSA 
SCOALA GIMNAZIALA NR.8 BORSASCOALA GIMNAZIALA NR.1 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSA 
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.9 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSAGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.10 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSASCOALA PRIMARA NR.2 BORSA
SCOALA GIMNAZIALA NR.9 BORSASCOALA PRIMARA NR.3 BORSA
LICEUL BORSA 
COLEGIUL ECONOMIC “PINTEA VITEAZUL” CAVNIC 
COLEGIUL ECONOMIC “PINTEA VITEAZUL” CAVNICGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 CAVNIC
COLEGIUL ECONOMIC “PINTEA VITEAZUL” CAVNICSCOALA GIMNAZIALA NR.2 CAVNIC
SCOALA GIMNAZIALA “LIVIU REBREANU” DRAGOMIRESTI 
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXIU BERINDE” SEINI 
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXIU BERINDE” SEINIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXIU BERINDE” SEINIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL SABISA
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXIU BERINDE” SEINIGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.4 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXIU BERINDE” SEINISCOALA GIMNAZIALA NR.2 SEINI
LICEUL TEHNOLOGIC AGRICOL “ALEXIU BERINDE” SEINISCOALA PRIMARA NR.1 SEINI
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BUCIUMI
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 SOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MAREGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 SOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARESCOALA GIMNAZIALA CODRU BUTESII
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARESCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MARE
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARESCOALA GIMNAZIALA NR.2 SOMCUTA MARE
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARESCOALA PRIMARA BUTEASA
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARESCOALA PRIMARA CIOLT
LICEUL TEORETIC “IOAN BUTEANU” SOMCUTA MARESCOALA PRIMARA SOMCUTA MARE
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT TARGU LAPUS 
SCOALA GIMNAZIALA “BENKO FERENC” DAMACUSENI 
LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUS 
LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BORCUT
LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL CUFOAIA
LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL DOBRICU LAPUSULUI
LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL STOICENI
LICEUL TEHNOLOGIC “GRIGORE MOISIL” TARGU LAPUSSCOALA PRIMARA INAU
SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE STEINHARDT” ROHIA 
SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE STEINHARDT” ROHIASCOALA GIMNAZIALA RAZOARE
SCOALA GIMNAZIALA “NICOLAE STEINHARDT” ROHIASCOALA GIMNAZIALA ROGOZ
LICEUL TEORETIC “PETRU RARES” TARGU LAPUS 
LICEUL TEHNOLOGIC “TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BAITA
LICEUL TEHNOLOGIC “TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MARE
LICEUL TEHNOLOGIC “TRAIAN VUIA” TAUTII MAGHERAUSSCOALA GIMNAZIALA NISTRU
SCOALA GIMNAZIALA “KOS KAROLY” ARDUZEL 
SCOALA GIMNAZIALA “KOS KAROLY” ARDUZELGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ARDUZEL
LICEUL TEHNOLOGIC “DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL SOMES UILEAC
LICEUL TEHNOLOGIC “DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENISCOALA PRIMARA MANAU
LICEUL TEHNOLOGIC “DR. FLORIAN ULMEANU” ULMENISCOALA PRIMARA TICAU
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUS 
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL “VERONICA” VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.4 VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.5 VISEU DE SUS
GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.1 VISEU DE SUSGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.8 VISEU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 VISEU DE SUS 
SCOALA GIMNAZIALA NR.7 VISEU DE SUSSCOALA GIMNAZIALA NR.3 VISEU DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUS 
LICEUL TEHNOLOGIC VISEU DE SUSGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.2 VISEU DE SUS
SCOALA PROFESIONALA VISEU DE SUS 
SCOALA PROFESIONALA VISEU DE SUSSCOALA PRIMARA NR.5 VISEU DE SUS
LICEUL TEORETIC “BOGDAN VODA” VISEU DE SUS 
LICEUL TEORETIC “BOGDAN VODA” VISEU DE SUSSCOALA GIMNAZIALA NR.2 VISEU DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA ARDUSAT 
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI OLOS” ARINIS 
SCOALA GIMNAZIALA ASUAJU DE SUS 
SCOALA GIMNAZIALA BAITA DE SUB CODRU 
SCOALA GIMNAZIALA “REGINA ELISABETA” BAIUT 
SCOALA GIMNAZIALA “REGINA ELISABETA” BAIUTGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT BAIUT
SCOALA GIMNAZIALA “MIRCEA VULCANESCU” BARSANA 
SCOALA GIMNAZIALA “MIRCEA VULCANESCU” BARSANASCOALA GIMNAZIALA NR.2 BARSANA
SCOALA GIMNAZIALA “MIRCEA VULCANESCU” BARSANASCOALA PRIMARA NANESTI
SCOALA GIMNAZIALA BASESTI 
SCOALA GIMNAZIALA BASESTIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL STREMT
SCOALA GIMNAZIALA BICAZ 
SCOALA GIMNAZIALA BICAZGRADINITA CU PROGRAM NORMAL CORNI
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUI 
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUIGRADINITA CU PROGRAM NORMA LA BISERICA
SCOALA GIMNAZIALA VALEA VISEULUISCOALA GIMNAZIALA BISTRA
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUI 
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUISCOALA GIMNAZIALA MAIDAN CRASNA VISEULUI
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUISCOALA PRIMARA LUNCI
SCOALA GIMNAZIALA CRASNA VISEULUISCOALA PRMARA HRIHORET DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTISCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTI
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOCICOIU MARE
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTISCOALA GIMNAZIALA LUNCA LA TISA
SCOALA GIMNAZIALA CRACIUNESTISCOALA PRIMARA TISA
SCOALA GIMNAZIALA BOGDAN VODA 
SCOALA GIMNAZIALA “DR. TEODOR MIHALI” BOIU MARE 
SCOALA GIMNAZIALA “DR. TEODOR MIHALI” BOIU MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOIU MARE
SCOALA GIMNAZIALA BOTIZA 
SCOALA GIMNAZIALA BOTIZASCOALA PRIMARA VALEA SASULUI
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE BERCI” CALINESTI 
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE BERCI” CALINESTISCOALA GIMNAZIALA “TIBERIU UTAN” VALENI
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTI 
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTISCOALA GIMNAZIALA CIOCOTIS
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTISCOALA GIMNAZIALA TRESTIA
SCOALA GIMNAZIALA CERNESTISCOALA PRIMARA FANATE
SCOALA GIMNAZIALA “ION POPESCU DE COAS” COAS 
SCOALA GIMNAZIALA CICARLAU 
SCOALA GIMNAZIALA CICARLAUSCOALA GIMNAZIALA ILBA
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA GIMNAZIALA “VASILE GHETIE” BERINTA
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA GIMNAZIALA FAURESTI
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA GIMNAZIALA PRELUCA NOUA
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA GIMNAZIALA PRELUCA VECHE
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA PRIMARA CARPINIS
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA GIMNAZIALA COPALNIC
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA PRIMARA CURTUIUSU MIC
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA PRIMARA LASCHIA
SCOALA GIMNAZIALA “AUGUSTIN BUZURA” COPALNIC MANASTURSCOALA PRIMARA VAD
SCOALA GIMNAZIALA COROIENI 
SCOALA GIMNAZIALA COROIENIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL VALENII LAPUSULUI
SCOALA GIMNAZIALA COROIENISCOALA PRIMARA PONORATA
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENI 
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTENI
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENISCOALA PRIMARA LIBOTIN
SCOALA GIMNAZIALA CUPSENISCOALA PRIMARA UNGURENI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITA 
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL CARBUNARI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITAGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT CHECHIS
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITASCOALA PRIMARA SINDRESTI
SCOALA PROFESIONALA DUMBRAVITASCOALA PRIMARA UNGURAS
SCOALA GIMNAZIALA GARDANI 
SCOALA GIMNAZIALA “GHEORGHE LUPAN” GROSI 
SCOALA GIMNAZIALA “GHEORGHE LUPAN” GROSIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL SATU NOU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA “BEN CORLACIU” GROSII TIBLESULUI 
SCOALA GIMNAZIALA IEUD 
SCOALA GIMNAZIALA IEUDGRADINITA CU PROGRAM NORMAL PLOPSOR
SCOALA GIMNAZIALA IEUDSCOALA PRIMARA TUIDIC
SCOALA GIMNAZIALA LAPUS 
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARE 
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL DANESTII CHIOARULUI
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL IADARA
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUCACESTI
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MAREGRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI PE SOMES
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARESCOALA GIMNAZIALA LUCACESTI
SCOALA GIMNAZIALA MIRESU MARESCOALA PRIMARA TULGHES
SCOALA GIMNAZIALA “DRAGOS VODA” MOISEISCOALA GIMNAZIALA “IOAN HOREA” MOISEI
SCOALA GIMNAZIALA OARTA DE SUS 
SCOALA GIMNAZIALA OARTA DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL OARTA DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAG 
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAGGRADINITA CU PROGRAM NORMAL HOTENI
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAGSCOALA GIMNAZIALA BREB
LICEUL TEHNOLOGIC OCNA SUGATAGSCOALA GIMNAZIALA SAT SUGATAG
SCOALA GIMNAZIALA ONCESTI 
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVA 
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL CURTI
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL HERA
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVASCOALA PRIMARA DELUT
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVASCOALA PRIMARA MOCEARSCHI
LICEUL TEHNOLOGIC “ALEXANDRU FILIPASCU” PETROVASCOALA PRIMARA SUSANI
SCOALA GIMNAZIALA POIENILE IZEI 
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTE 
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BARDI
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB I
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL HORB II
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUHEI DE SUS
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL PUTUK PULSCHI
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZACVASNITA
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTEGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTESCOALA GIMNAZIALA NR.2 POIENILE DE SUB MUNTE
SCOALA GIMNAZIALA NR.4 POIENILE DE SUB MUNTESCOALA PRIMARA ULOHA
SCOALA GIMNAZIALA RECEA 
SCOALA GIMNAZIALA RECEAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL BOZANTA MICA
SCOALA GIMNAZIALA RECEAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL MOCIRA
SCOALA GIMNAZIALA RECEAGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT LAPUSEL
SCOALA GIMNAZIALA RECEAGRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT SASAR
SCOALA GIMNAZIALA RECEASCOALA PRIMARA LAPUSEL
SCOALA GIMNAZIALA RECEASCOALA PRIMARA SASAR
SCOALA GIMNAZIALA REMETI 
SCOALA GIMNAZIALA REMETIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL PIATRA
SCOALA GIMNAZIALA REMETIGRADINITA CU PROGRAM NORMAL REMETI
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEA 
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUH
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL LUJANA II
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEASCOALA GIMNAZIALA NR.2 REPEDEA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEASCOALA PRIMARA HECICA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEASCOALA PRIMARA LESPEDEA DE JOS
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEASCOALA PRIMARA LESPEDEA DE SUS
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEASCOALA PRIMARA LUJANA
LICEUL TEHNOLOGIC REPEDEASCOALA PRIMARA PLAIC
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUI 
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUISCOALA PRIMARA BERCHEZ
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUISCOALA PRIMARA BERCHEZOAIA
SCOALA GIMNAZIALA REMETEA CHIOARULUISCOALA PRIMARA POSTA
SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUS 
SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL COSTIUI
SCOALA GIMNAZIALA RONA DE SUSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL JIDICIA
LICEUL TEHNOLOGIC “OCTAVIAN GOGA” ROZAVLEA 
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVA 
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL LAZII
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.2 RUSCOVA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL PEDOLENA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL VOUCII
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL ZARICA
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVAGRASINITA CU PROGRAM NORMAL OBLAZ
LICEUL TEHNOLOGIC RUSCOVASCOALA GIMNAZIALA NR.2 RUSCOVA
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNGSCOALA GIMNAZIALA PRIBILESTI
SCOALA GIMNAZIALA SATULUNGSCOALA PRIMARA FERSIG
SCOALA GIMNAZIALA FINTEUSU MIC 
SCOALA GIMNAZIALA SACALASENI 
SCOALA GIMNAZIALA SACALASENISCOALA PRIMARA CORUIA
SCOALA GIMNAZIALA SACALASENISCOALA PRIMARA CULCEA
SCOALA GIMNAZIALA SACEL 
SCOALA GIMNAZIALA SACELGRADINITA CU PROGRAM NORMAL GARA
SCOALA GIMNAZIALA SALSIG 
SCOALA GIMNAZIALA SALSIGGRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA SALSIGSCOALA PRIMARA NR.1 SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA SALSIGSCOALA PRIMARA NR.2 SALSIG
SCOALA GIMNAZIALA “DR. GHEORGHE TITE” SAPANTA 
SCOALA GIMNAZIALA SIEU 
SCOALA GIMNAZIALA SIEUGRADINITA CU PROGRAM NORMAL SIEUT
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE LUCACIU” SISESTI 
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE LUCACIU” SISESTISCOALA GIMNAZIALA DANESTI
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE LUCACIU” SISESTISCOALA GIMNAZIALA SURDESTI
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE LUCACIU” SISESTISCOALA PRIMARA NEGREIA
SCOALA GIMNAZIALA “VASILE LUCACIU” SISESTISCOALA PRIMARA PLOPIS
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 STRAMTURA 
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 STRAMTURASCOALA GIMNAZIALA SLATIOARA
SCOALA GIMNAZIALA “FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUS 
SCOALA GIMNAZIALA “FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUSSCOALA PRIMARA CANDELA
SCOALA GIMNAZIALA “FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUSSCOALA PRIMARA LARGA
SCOALA GIMNAZIALA “FLOREA MURESANU” SUCIU DE SUSSCOALA PRIMARA SUCIU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA VADU IZEI 
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUI 
SCOALA GIMNAZIALA “MIHAI VITEAZU” VALEA CHIOARULUISCOALA GIMNAZIALA FERICEA
SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICA 
SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICASCOALA PRIMARA ASPRA
SCOALA GIMNAZIALA VIMA MICAGRADINITA CU PROGRAM NORMAL SALNITA
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOS 
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOSGRADINITA CU PROGRAM NORMAL VISEU DE JOS
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOSSCOALA PRIMARA DRAGUIASA
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOSSCOALA PRIMARA VALEA PORCULUI
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOSSCOALA PRIMARA DANOVA
SCOALA GIMNAZIALA VISEU DE JOSSCOALA PRIMARA VISEU DE JOS
GRADINITA “ANA” SAPANTA 
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “GENESIS” SASAR 
GRADINITA CU PROGRAM NORMAL “TUDOR” SIGHETU MARMATIEI 
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT BENTIPAMI BAIA MARE 
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT GABI BAIA MARE 
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT MAYA BAIA MARE 
GRADINITA PARTICULARA CU PROGRAM PRELUNGIT WONDERLAND BAIA MARE 
SCOALA PRIMARA INTERNATIONALA BAIA MARE 
SCOALA PRIMARA “EP. DR. ALEXANDRU RUSU” BAIA MARE 
LICEUL TEHNOLOGIC “HENRI COANDA” BAIA MARE 
LICEUL TEORETIC “GEORGE POP DE BASESTI” BAIA MARE 
LICEUL TEORETIC “GEORGE POP DE BASESTI” ULMENI 
LICEUL TEORETIC “GEORGE POP DE BASESTI” VISEU DE SUS 

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Maramureș a decis în urma analizei situației epidemiologice că nu se impune la nivelul unităților administrativ-teritoriale care au rata incidenței mai mare sau egală cu 1,5 la 1000 de locuitori restricționarea activității restaurantelor și cafenelelor din interiorul hotelurilor, pensiunilor sau altor unități de cazare, respectiv activitatea operatorilor licențiați în domeniul jocurilor de noroc.

Prefectul Nicolae-Silviu Ungur a precizat că agenții economici de pe raza județului nostru sunt verificați, în sistem integrat, cu privire la respectarea măsurilor și normelor de protecție sanitară stabilite în perioada de alertă de către echipe mixte de control.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1