home camp 0
home camp 0
home camp 0
home camp 0

CS Minaur Baia Mare a susținut un prim joc de pregătire în pauza competițională, 2-1 cu SCM Zalău, colega de serie în Liga 3. Mai apoi, miercuri după-amiaza, băimărenii s-au deplasat la Satu Mare pentru un joc cu CSM din localitate, probabil o altă colegă de serie din Liga 3, scrie minaur.ro.

Prima repriză a fost echilibrată și CS Minaur a avut două ocazii mari de a înscrie, dar oprtunițile nu au fost fructificate. |n partea a doua, gazdele au reușit să înscrie în min. 51 unicul gol al meciului, astfel că CSM Satu Mare a învins cu 1-0.

Vineri, CS Minaur va juca în deplasare cu SCM Zalău, revanșa jocului de săptămâna trecută. Campionatul Ligii a III-a, într-un format cu 10 serii a câte 10 echipe fiecare, va debuta pe 12 septembrie. Până atunci însă, CS Minaur va mai juca un meci de pregătire în deplasare, duminică, cu CFR Cluj-Napoca.