CS Minaur vs ACS Fotbal Comuna Recea in Cupa Romaniei, miercuri, de la ora 17.30, pe “Viorel Mateianu”

Miercuri, 28 august, de la ora 17.30, stadionul “Viorel Mateianu” din Baia Mare se va disputa meciul dintre CS Minaur si ACS Fotbal Comuna Recea, din cadrul fazei a treia nationala din Cupa Romaniei la fotbal. Este primul derby local al saptamanii, deoarece Minaur si Recea vor mai juca peste alte trei zile, mai exact sambata (ora 18.00), in campionat. Intrarea spectatorilor este libera, la ambele meciuri.

Meciul din Cupa Romaniei va fi condus de o brigada de arbitri formata din Marius Omut (Satu Mare) – Bogdan Gireada (Oradea), Radu Pascu (Satu Mare). Observator: Dan Costin (Zalau).

Meciurile fazei a III-a a Cupei Romaniei:
• Unirea Mircesti (Iasi) – Aerostar Bacau (Bacau): 3-5 (dupa loviturile de departajare; 1-1 dupa 90 de minute si prelungiri). Au marcat: Codrut Carja (27) / Cosmin Nemtanu (36)
• CS Faurei (Braila) – Dacia Unirea Braila (Braila): 3-1 (0-1). Au marcat: Stelian Nicolita (69), Banel Nicolita (89), Fineas Roata (90+4) / Daniel Mihalcea (6)
• Vedita Colonesti (Olt) – ACSO Filiasi (Dolj): 3-1 (1-0). Au marcat: Alexandru Cinca (20, 75, 85) / Claudiu Ghighilicea (90 – 11m)
• Vointa Lupac (Caras Severin) – Ripensia Timisoara (Timis): 0-4 (0-4). Au marcat: Denis Golda (11), Adrian Popa (19 – 11m), Alexandru Neagu (28), Ion Vasluian (43)
• CSC Ghiroda si Giarmata Vii (Timis) – ACS Poli Timisoara (Timis): 6-1 (4-0). Au marcat: Alexandru Baranyi (10, 11, 22, 43), Ionut Ianc (51, 68) / Marco Buga (64)
• Soimii Lipova (Arad) – UTA Arad (Arad): 0-1 (0-1). A marcat: Cristian Bustea (8)
• CSC Sînmartin (Bihor) – Luceafarul Oradea (Bihor): 4-1 (1-1). Au marcat: Alexandru Sorian (45+1), Marian Arsene (62), Sergiu Pop (79), Florin Pop (88) / Vlad Costea (25)
• Unirea Dej (Cluj) – Sanatatea Cluj-Napoca (Cluj): 0-3 (0-2). Au marcat: Dan Roman (31), Laurentiu Rus (34), Raul Ciupe (48 – 11m)
• Unirea Ungheni (Mures) – Avantul Reghin (Mures): 3-5 (dupa prelungiri; 3-3 dupa 90 de minute)
• CSM Alexandria (Teleorman) – Turris Oltul Turnu Magurele (Teleorman): 0-2 (0-1). A marcat: Catalin Pîrvulescu (30, 90)

Miercuri, 28 august, ora 17.30
• CS Minaur Baia Mare (Maramures) – ACS Fotbal Comuna Recea (Maramures)
• Foresta Suceava (Suceava) – Bucovina Radauti (Suceava)
• CSM Ceahlaul Piatra Neamt (Neamt) – FK Csikszereda (Harghita)
• CSM Focsani (Vrancea) – SC Otelul Galati (Galati)
• KSE Targu Secuiesc (Covasna) – Olimpic Cetate Rasnov (Brasov)
• Metalul Buzau (Buzau) – SCM Gloria Buzau (Buzau)
• Flacara Moreni (Dambovita) – Progresul Spartac (Bucuresti)
• Steaua Bucuresti (Bucuresti) – CS Balotesti (Ilfov)
• SC Popesti-Leordeni (Ilfov) – CS Afumati (Ilfov)
• CS Tunari (Ilfov) – Unirea Slobozia (Ialomita)
• Rapid Bucuresti (Bucuresti) – Daco-Getica Bucuresti (Bucuresti)
• Flacara Horezu (Valcea) – Pandurii Targu Jiu (Gorj)
• Inter Petrila (Hunedoara) – CSM Resita (Caras Severin)
• Crisul Chisineu-Cris (Arad) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (Arad)
• Magura Cisnadie (Sibiu) – Industria Galda de Jos (Alba)
• U Craiova 1948 SA (Dolj) – Viitorul Pandurii Targu Jiu (Gorj) – ora 19.00
Joi, 29 august, ora 20:00
• Victoria Cumpana (Constanta) – Farul Constanta (Constanta)

Informatii: CS Minaur
ZiarMM.ro

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1