CU MULTE EMOȚII – CS Minaur a ajuns în grupele Cupei Romaniei

Cu puțin noroc, CS Minaur s-a calificat în faza grupelor Cupei Romaniei la fotbal. A fost un meci cu multe goluri marcate, însă la final minauriștii au ieșit învingători, scor final Aciopolis Cernvodă – CS Minaur 4-5. Scorul a fost deschis repede, în minutul 9 fiind deja 1-0. Am avut și un penalty acordat de centralul partidei, golul victoriei fiind marcat în minutul 96 de Ciocan.

În faza grupelor vor intra cele 16 echipe câștigătoare în play-off și primele 8 formații din sezonul anterior al Ligii 1. Potrivit csminaur.ro, cele 24 de echipe vor fi împărțite în 3 urne valorice, urmând a fi repartizate în 4 grupe de câte 6 echipe. Toate echipele vor juca un meci cu o echipă din urna 1, un meci cu o echipă din urna 2 și un meci cu o echipă din urna 3. Primele două echipe din fiecare grupă merg în faza sferturilor de finală, respectiv echipele câștigătoare de grupă vor juca meciurile pe teren propriu.