CUPA SATELOR – Cicarlau, Recea si Ocna Sugatag sunt finalistele Maramuresului la fotbal

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

Cicarlau (Grupa 1), Recea (Grupa 2) si Ocna Sugatag (Grupa 3) sunt echipele care s-au calificat la turneul judetean final in Maramures in cadrul editiei 2018 a Cupei Satelor.

11 echipe s-au inscris in Maramures la Cupa Satelor, competitie nationala destinata copiilor nascuti dupa 1 ianuarie 2006 (Under 13) din satele si comunele din Romania. Cele 11 echipe au fost impartite in trei grupe, fiind planificate in prima faza turnee de locale.

Turneul I

Grupa 1: Farcasa – Cicarlau 1-2, Baita de sub Codru – Miresu Mare 9-0, Cicarlau – Miresu Mare 9-0, Farcasa – Baita de sub Codru 0-1, Baita de sub Codru – Cicarlau 1-3, Miresu Mare – Farcasa 0-5;
Grupa 2: Copalnic Manastur – Recea 0-1, Grosii Tiblesului – Sacalaseni 1-3, Recea – Sacalaseni 1-0, Copalnic Manastur – Grosii Tiblesului 3-0, Grosii Tiblesului – Recea 0-2, Sacalaseni – Copalnic Manastur 1-1;
Grupa 3: Sisesti – Ocna Sugatag 0-3, Ocna Sugatag – Bogdan Voda 1-1, Bogdan Voda – Sisesti 3-0 (dat fiind ca echipa din Sisesti a avut in componenta si jucatori care nu respecta regulamentul competitiei, a pierdut jocurile la masa verde);

Turneul II

Grupa 1: Baita de sub Codru – Miresu Mare 2-1, Miresu Mare – Farcasa 0-1, Cicarlau – Baita de sub Codru 5-0, Baita de sub Codru – Farcasa 2-0, Cicarlau – Miresu Mare 6-0, Farcasa – Cicarlau 0-2;
Grupa 2: Recea – Copalnic Manastur 1-1, Recea – Sacalaseni 1-2, Grosii Tiblesului – Copalnic Manastur 3-1, Grosii Tiblesului – Recea 0-2, Grosii Tiblesului – Sacalaseni 0-1, Copalnic Manastur – Sacalaseni 3-0;
Grupa 3: Sisesti – Ocna Sugatag 0-5, Bogdan Voda – Sisesti 1-0, Bogdan Voda – Ocna Sugatag 1-1;

Turneul III

Grupa 1: Miresu Mare – Farcasa 0-3, Cicarlau – Miresu Mare 9-0, Baita de sub Codru – Miresu Mare 1-0, Cicarlau – Baita de sub Codru 3-0, Cicarlau – Farcasa 2-0, Baita de sub Codru – Farcasa 0-0.
Grupa 2: Recea – Sacalaseni 1-0, Grosii Tiblesului – Sacalaseni 1-1, Recea – Copalnic Manastur 1-0, Grosii Tiblesului – Recea 2-3, Copalnic Manastur – Sacalaseni 0-2, Copalnic Manastur – Grosii Tiblesului 2-2.
Grupa 3: Bogdan Voda – Sisesti 3-0, Ocna Sugatag – Bogdan Voda 1-0, Ocna Sugatag – Sisesti 1-0.

Turneul IV

Grupa 1: Cicarlau – Miresu Mare 6-1, Miresu Mare – Farcasa 0-1, Cicarlau – Farcasa 2-0, Cicarlau – Baita de sub Codru 1-0, Baita de sub Codru – Farcasa 0-1, Baita de sub Codru – Miresu Mare 2-2.
Grupa 2: Grosii Tiblesului – Sacalaseni 0-3, Recea – Sacalaseni 1-0, Copalnic Manastur – Sacalaseni 2-0, Copalnic Manastur – Grosii Tiblesului 3-0, Grosii Tiblesului – Recea 0-0, Copalnic Manastur – Recea 0-0.

S-au calificat pentru turneul judetean final echipele din Cicarlau (Grupa 1), Recea (Grupa 2) si Ocna Sugatag (Grupa 3). Turneul va avea loc in primavara anului viitor.
Castigatoarea va reprezenta judetul Maramures la etapa regionala (1 aprilie – 15 mai 2019), alaturi de campioanele din Cluj, Bistrita Nasaud, Salaj, Bihor si Satu Mare. Locul I de la fiecare turneu zonal se va califica la etapa nationala (25 mai – 10 iunie 2019).
Proiectul Federatiei Romane de Fotbal se deruleaza cu sprijinul Agentiei pentru Finantarea Investitiilor Rurale.

Informatii si fotografii preluate de la AJF MM.

ZiarMM.ro

 

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1