Declarații după meciul Minaur – CSU Cluj. Ce au spus Alexandru Sabou, Alexandru Csepreghi și Daniel Bera (VIDEO)

La finalul meciului dintre CS Minaur Baia Mare – CS Universitatea Cluj, scor 41-26, contând pentru etapa 21 a Ligii Zimbrilor la handbal masculin, antrenorul Alexandru Sabou și jucătorii Alexandru Csepreghi și Daniel Bera au făcut câteva declarații pentru ZiarMM.

Printre altele, aceștia și-au exprimat solidaritatea pentru portarul ucrainean Anton Terekhov.

”Un meci ușor, chiar vorbeam cu băieții la ședința tehnică dinainte de meci, le-am atras atenția pentru că am avut 10 zile de pauză, din care șapte nu ne-am antrenat, le-am dat pauză și știam că în primele 15 minute vom avea probleme, însă mă bucur că am reușit să trecem peste și a ieșit cu bine”, a spus antrenorul principal al echipei Minaur, Alexandru Sabou.

Alexandru Csepreghi a declarat că handbaliștii băimăreni au început puțin mai greu jocul, mai ales în contextul în care au avut liber o săptămână.

Daniel Bera a precizat că diferența de scor este bună pentru moralul echipei.