Evenimentul Zilele Orasului Seini – “Cetatea Zynir”, in perioada 14-15 iulie. Vezi programul

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

In perioada 14-15 iulie va avea loc cea de-a XXI-a editie a evenimentului Zilele Orasului Seini – “Cetatea Zynir”, organizat de Consiliul Local Seini, Casa Oraseneasca de Cultura Seini si Centrul National de Informare si Promovare Turistica Seini, in parteneriat cu Consiliul Judetean Maramures.

Vezi mai jos programul:

SAMBATA, 14 Iulie 2018
Ora 9,00, pe terenul sintetic de sport
Meci traditional de fotbal PRIMARIE – PROFESORI
Ora 10,00, la Restaurantul „Chilli”
Concurs de sah „CUPA COMJA”, editia a XX-a
Ora 11,00, pe Terenul de tenis de camp, „Aurel Pop”, Seini
Turneul „Cupa Seini”, editia a IV-a
Ora 12,00, la Sala Sporturilor „Gelu Carabat”
Turneul de handbal „Cupa Seini”, editia a X-a
Ora 16,30, la Galeria de Arta a Casei de Cultura Seini
VERNISAJ EXPOZITIE DE PICTURA
NICOLAE POP – 80 DE ANI
„EXPOZITIE ANIVERSARA”
Moment artistic sustinut de Ujlaki Mark si Gabriel Ghiulvesi
Ora 17,30, la Restaurantul „Still” Seini
LANSARE DE CARTE IOANA OLANDRA KADAR
„TRANSCENDENT”
Moment artistic sustinut de grupul folk „Clasic”, Baia Mare
Ora 20,00, la Monumentul Eroilor
Depuneri de coroane aniversare
Nicu Moldovan – 80 de ani

Concert fanfara „Stibina” a orasului Tautii Magheraus
Formatia de majorete
PARADA SI DESCHIDEREA OFICIALA
Festivitate de premiere

CONCERTE IN AER LIBER
Ora 20,30 – „SCOALA DE ROCK” SEINI
Ora 21,00 – Trupa „ATTITUDE”
Ora 21,30 – LORA
Ora 22,30 – THE MOTANS

DUMINICA, 15 Iulie 2018
Ora 12,00, la Scena in aer liber – Platou
TINERE TALENTE SEINENE
TEODORA DANTAUSA NICOLETA VALCU
ANTONIA POP ELISA POP
Ora 12,30
Festivitatea de premiere a Nuntii de Aur
„50 de ani de armonie si intelegere”
Ora 13,00 – REGAL FOLCLORIC
ANSAMBLUL FOLCLORIC NATIONAL
„TRANSILVANIA”
ANGELA BUCIU
TRUPA „RADU MOS”
ALINA TARAU ANDREEA CHISE GINA HANDRO

Ora 16,00 – la Casa Oraseneasca de Cultura Seini
LANSARE DE CARTE
FARKAS IMRE si TAMÁSI ATTILA
„S mi vagyok én, kérded” („Si ce sunt eu, intrebi”)

Ora 17.00 – la Scena in aer liber
FORMATIA DE DANSURI „DANTAUSII”
Palatul Copiilor Baia Mare
Prof. coregraf Maria Seraz
Ora 17,30 – SPECTACOL PENTRU COPII
ELLA BELLA

Ora 18, 15 – Festivitate de premieri sportive
Ora 18,30 – FORMATII ARTISTICE MAGHIARE
Ora 19,30 – Trupa THE LAYDOWNS
Ora 20,00 – IVAN CATASTA (ITALIA)
Ora 21,00 – TALISMAN
Ora 22,00 – VOLTAJ
Ora 22, 50 – SPECTACOL DE ARTIFICII

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1