FCSB, rușinea României în fotbalul european. Val de glume pe internet după 10-le încasat

Fotbalistii stelisti Stefan Tarnovanu, Valentin Cretu, Rachid Ahmed Bouhenna, Ianis Ilie Stoica, Marco Alexandru Dulca si David Raul Miculescu parasesc tristi terenul dupa meciul de fotbal dintre FCSB si Silkeborg IF, din cadrul grupelor UEFA Europa Conference League, desfasurat pe Arena Nationala din Bucuresti, joi 13 octombrie 2022. © FOTO:Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

FCSB a devenit ținta glumelor pe internet după meciurile dezastruoase făcute împotriva echipei daneze Silkeborg. Danezii i-au administrat echipei noastre nu mai puțin de 10 goluri în cele două partide disputate. Unii au comparat acest 10 primit de la FCSB cu 10-le primit de Nadia Comăneci.

Cert este să romanii au ajuns să facă multe glume pe seama echipei lui Gigi Becali.

„FCSB a încheiat joi seară una dintre cele mai triste săptămâni din istoria participărilor în cupele europene, după ce a pierdut, pentru a doua oară la rând, cu 5-0 împotriva celor de la Silkeborg IF. Cu dorința de a-și lua revanșa pentru înfrângerea dureroasă din Danemarca, roș-albaștrii au intrat montați pe teren, însă lucrurile au luat o întorsătură aproape identică cu cea de săptămâna trecută, FCSB încasând două goluri rapid, în minutele 12 și 16.
În partea a doua, pe fondul dezamăgirii că nu au reușit să înscrie, roș-albaștrii au mai încasat trei goluri, în minutele 63, 68 și 70 și au realizat că lecția predată de ambițioasa echipă din Danemarca este una extrem de valoroasă.
Odată cu acest nou insucces, FCSB rămâne ultima în clasamentul Grupei B a UEFA Europa Conference League și mai are de disputat două partide, cu RSC Anderlecht, în deplasare (27 octombrie), respectiv cu West Ham United, pe teren propriu (3 noiembrie)”, spun cei de la FCSB pe pagina lor de facebook.