FINAL FOUR – CS Minaur, înfrângere în fața celor de la Nantes

Meci greu pentru minauristele noastre în Sala Lascăr Pană din Baia Mare în prima semifinală a zilei. După prima jumătate a meciului din Polivalenta băimăreană, Nantes deține controlul meciului, la pauza franțuzoaicele conducând clar ostitlitățile cu 21-15. Bruna de Paula și Nathalie Hagman de la Nantes fac legea pe teren, prima cu șase goluri si a doua cu 7 goluri, asta după prima repriză.

Va fi greu pentru CS Minaur să recupereze cele 6 goluri diferenta, dar nu imposibil.

ACTUALIZARE CS Minaur nu a reusit sa castige partida cu Nantes. Echipa franceza s a impus cu 36-34 la finalul minutelor regulamentare de joc. Cele sase goluri cu care Nantes a intrat la vestiare au fost foarte greu de recuperat. O semifinala pierduta de minauriste dupa un joc nu foarte bun facut de elevele lui Buceschi.