FINALĂ – CS Minaur pierde meciul tur cu Naerbo

CS Minaur joacă acum meciul tur cu Naerbo în finala European Cup, în Norvegia. Meciul decocamdată a început de cateva minute, scorul e 2-1, Minaur joacă bine în acest început de meci. Minaur vine la acest meeci după o victorie senzațională împotriva Stelei București, victorie care a făcut-o pe Minaur vicecampioana Romaniei.

Deocamdată Minaur în primele minute se vede condusă cu două goluri diferență. Scandinavii încep tare partida și conduc pe tabela de scor cu 3 goluri diferență, în minutul 9. De altfel Naerbo a intrat la pauză la vestiare tot cu un avantaj de trei goluri pe tabela de marcaj.

UPDATE Minaur pierde meciul tur cu Naerbo la patru goluri diferantă.Minaur are nevoie de o victorie de la cinci goluri diferență în meciul retur care va avea loc în Baia Mare săptămana viitoare. Mai spunem doar că Naerbo este la sezonul de debut în Europa, în timp ce Minaur are în palmares două cupe europene (IHF – 1985 și EHF – 1988), la care se adaugă nenumărate alte participări, chiar și în Liga Campionilor.