Fotbal: Afla programul sezonului 2014 – 2015 al Ligii I

PNL

Miercuri dupa-amiaza a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din sezonul 2014/2015 al Ligii 1, care va incepe la sfarsitul acestei luni.

TUR:

etapa 1 (25-28 iulie)

Rapid – Steaua
CSU Craiova – Pandurii
CFR Cluj – Ceahlaul
ASA Targu Mures – U Cluj
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu
Dinamo – Otelul Galati
FC Brasov – Petrolul
FC Botosani – Gaz Metan
CSMS Iasi – Viitorul

etapa 2 (1-4 august)

Steaua – CS “U” Craiova
Pandurii – CFR CLuj
Ceahlaul – ASA Tg Mures
“U” Cluj – Dinamo
Astra – Brasov
Otelul – Chiajna
Petrolul – Botosani
Gaz Metan – CSMS Iasi
Viitorul – Rapid

etapa 3 (8-11 august)

Rapid – Gaz Metan
CS “U” Craiova – Viitorul
CFR Cluj – Steaua
Chiajna – “U” Cluj
Dinamo – ASA Tg Mures
Brasov – Otelul
Botosani – Astra
CSMS Iasi – Ceahlaul

etapa 4 (15-18 august)

ASA Tg Mures – Chiajna
Steaua – Pandurii
Ceahlaul – Dinamo
“U” Cluj – Brasov
Astra – CSMS Iasi
Otelul – Botosani
Petrolul – Rapid
Gaz Metan – CS “U” Craiova
Viitorul – CFR Cluj

etapa 5 (22-25 august)

Rapid – Astra
CS “U” Craiova – Petrolul
CFR Cluj – Gaz Metan
Chiajna – Dinamo
Brasov – ASA Tg Mures
Botosani – “U” Cluj
CSMS Iasi – Otelul
Steaua – Ceahlaul
Pandurii – Viitorul

etapa 6 (29 august – 1 septembrie)

ASA Tg Mures – Botosani
Dinamo – Brasov
Ceahlaul – Chiajna
“U” Cluj – CSMS Iasi
Astra – CS “U” Craiova
Otelul – Rapid
Petrolul – CFR Cluj
Gaz Metan – Pandurii
Viitorul – Steaua

etapa 7 (12-15 septembrie)

Rapid – “U” Cluj
CS “U” Craiova – Otelul
CFR Cluj – Astra
Brasov – Chiajna
Botosani – Dinamo
CSMS Iasi – ASA Tg Mures
Steaua – Gaz Metan
Pandurii – Petrolul
Viitorul – Ceahlaul

etapa 8 (19-22 septembrie)

ASA Tg Mures – Rapid
Chiajna – Botosani
Dinamo – CSMS Iasi
Ceahlaul – Brasov
“U” Cluj – CS “U” Craiova
Astra – Pandurii
Otelul – CFR Cluj
Petrolul – Steaua
Gaz Metan – Viitorul

etapa 9 (26-29 septembrie)

Rapid – Dinamo
CS “U” Craiova – ASA Tg Mures
CFR Cluj – “U” Cluj
Botosani – Brasov
CSMS Iasi – Chiajna
Steaua – Astra
Pandurii – Otelul
Gaz Metan – Ceahlaul
Viitorul – Petrolul

etapa 10 (3-6 octombrie)

ASA Tg Mures – CFR Cluj
Chiajna – Rapid
Dinamo – CS “U” Craiova
Brasov – CSMS Iasi
Ceahlaul – Botosani
“U” Cluj – Pandurii
Astra – Viitorul
Otelul – Steaua
Petrolul – Gaz Metan

etapa 11 (17-20 octombrie)

Rapid – Brasov
CS “U” Craiova – Chiajna
CFR Cluj – Dinamo
CSMS Iasi – Botosani
Steaua – “U” Cluj
Pandurii – ASA Tg Mures
Petrolul – Ceahlaul
Gaz Metan – Astra
Viitorul – Otelul

etapa 12 (24-27 octombrie)

Botosani – Rapid
ASA Tg Mures – Steaua
Chiajna – CFR Cluj
Dinamo – Pandurii
Brasov – CS “U” Craiova
Ceahlaul – CSMS Iasi
“U” Cluj – Viitorul
Astra – Petrolul
Otelul – Gaz Metan

etapa 13 (31 octombrie – 3 noiembrie)

Rapid – CSMS Iasi
CS “U” Craiova – Botosani
CFR Cluj – Brasov
Steaua – Dinamo
Pandurii – Chiajna
Astra – Ceahlaul
Petrolul – Otelul
Gaz Metan – “U” Cluj
Viitorul – ASA Tg Mures

etapa 14 (7-10 noiembrie)

Rapid – Ceahlaul
ASA Tg Mures – Gaz Metan
Chiajna – Steaua
Dinamo – Viitorul
Brasov – Pandurii
Botosani – CFR Cluj
CSMS Iasi – CS “U” Craiova
“U” Cluj – Petrolul
Otelul – Astra

etapa 15 (21-24 noiembrie)

CS “U” Craiova – Rapid
CFR Cluj – CSMS Iasi
Steaua – Brasov
Pandurii – Botosani
Ceahlaul – Otelul
Astra – “U” Cluj
Petrolul – ASA Tg Mures
Gaz Metan – Dinamo
Viitorul – Chiajna

etapa 16 (28 noiembrie – 1 decembrie)

Rapid – CFR Cluj
CS “U” Craiova – Ceahlaul
ASA Tg Mures – Astra
Chiajna – Gaz Metan
Dinamo – Petrolul
Brasov – Viitorul
Botosani – Steaua
CSMS Iasi – Pandurii
“U” Cluj – Otelul

etapa 17 (5-8 decembrie)

CFR Cluj – CS “U” Craiova
Steaua – CSMS Iasi
Pandurii – Rapid
Ceahlaul – “U” Cluj
Astra – Dinamo
Otelul – ASA Tg Mures
Petrolul – Chiajna
Gaz Metan – Brasov
Viitorul – Botosani

ZiarMM.ro

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 1

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2