Fotbal: CS Minaur va debuta sâmbătă în noua ediție a Ligii a III-a

home camp 0
home camp 0
home camp 0
home camp 0
home camp 0
home camp 0
home camp 0

Sâmbătă se va da startul într-o nouă ediție de campionat la Liga a III-a. În seria a 10-a sunt două echipe din județul Maramureș (CS Minaur și Progresul Șomcuta Mare), trei din judetul Bihor (Sânmartin, CAO Oradea, Luceafărul), două din Sălaj (Sportul Șimleu și SCM Zalău), una din județul Bistrița Năsăud (Gloria), una din județul Satu Mare (CSM) și una din județul Cluj (Someșul Dej).

CS Minaur a disputat trei jocuri de pregătire între dubla de baraj cu Recea și meciul din prima etapă cu Progresul: 2-1 acasă cu SCM Zalău, 0-1 în deplasare cu CSM Satu Mare și 1-1 în deplasare cu Zalău.

În acest moment, CS Minaur are un lot de 22 de jucători, dar “fereastra de transferuri” se închide abia pe 5 octombrie, astfel că ar mai putea avea loc anumite modificări.

Lot CS Minaur Baia Mare – sectia fotbal, sezon 2020-20211

  • Portari: Alex Gudea (22 iulie 1996), Eduard Juhasz (3 aprilie 2000)
  • Fundași: Cristian Paul (7 iulie 1996), Răzvan Lupu (17 martie 1991), Ciprian Duruș (31 octombrie 1987), Jean Prunescu (6 iulie 1989), Andrei Tînc (3 iulie 1985), Andrei Ofrim (18 iunie 2002)
  • Mijlocași: Valer Giurgiu (1 iulie 1994), Krisztian Szekely (21 noiembrie 1998), Mircea Donca (26 septembrie 1996), Alexandru Petruș (10 aprilie 1999), Claudiu Petruș (27 martie 1998), Mark Parnău (18 noiembrie 1998), Paul Nistor (3 august 2001), Bogdan Minteuan (27 decembrie 2002), Cosmin Berindea (24 octombrie 2000), Daniel Groza (3 octombrie 2001), Vasile Pop (4 noiembrie 1989)
  • Atacanți: Andrei Zete (29 ianuarie 2000), Ciprian Stanciu (3 iulie 1990), Sebastian Serediuc (23 februarie 2000)
  • Antrenori: Dorin Toma (principal), Vlad Ungureanu (secund), Marius Marian (pregătirea portarilor)

Prima etapă din seria a 10-a (12 septembrie): Sportul Șimleu Silvaniei – CSC Sânmartin; CSM Satu Mare – Gloria Bistrița; Progresul Șomcuta Mare – CS Minaur Baia Mare; CAO Oradea – SCM Zalău; Someșul Dej – Luceafărul Oradea.

  • Etapa 2 (19 septembrie): CS Minaur – CAO Oradea
  • Etapa 3 (26 septembrie): Someșul Dej – CS Minaur
  • Etapa 4 (3 octombrie): CS Minaur – Luceafărul Oradea
  • Etapa 5 (10 octombrie): SCM Zalău – CS Minaur
  • Etapa 6 (17 octombrie): CSC Sânmartin – CS Minaur
  • Etapa 7 (24 octombrie): CS Minaur – Gloria Bistrița
  • Etapa 8 (31 octombrie): Sportul Șimleu – CS Minaur
  • Etapa 9 (7 noiembrie): CS Minaur – CSM Satu Mare

minaur.ro

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1
Reclame home 1