Fotbal: Fara bani, cu salariile restante de doua luni si jumatate, fotbalistii de la FCM s-au calificat in play-off

FCM Baia Mare este, probabil, cea mai amarata echipa divizionara dintre maramuresene. Si nici nu poti pretinde mare lucru de la jucatori atata vreme cat acestia au restante salariale de doua luni si jumatate si in conditiile in care aceste salarii sunt foarte mici. Sambata, baimarenii au intrat in teren decisi sa obtina victoria in meciul cu Unirea Dej si sa prinda un loc in prima grupa valorica. A si reusit sa castige cu 1-0 (0-0), unicul gol al meciului fiind marcat de Vasile Pop, la patru minute dupa pauza.
Acest rezultat nu era suficient. A venit insa esecul echipei FC Zalau cu Metalurgistul Cugir si FCM Baia Mare a prins in extremis play-off-ul, ceea ce este in aceste momente singura performanta posibila.

Ultima etapa din retur: Soimii Pancota – Ariesul Turda: 1-1; Unirea Jucu – CS Osorhei: 0-1; FCM Baia Mare – Unirea Dej: 1-0; CS Ineu – National Sebis: 0-1; FC Zalau – Metalurgistul Cugir: 1-2. Sanatatea Cluj Napoca a stat