Fotbal: FCM Baia Mare a invins Unirea Jucu si termina turul pe primul loc

PNL

FCM Baia Mare a terminat turul de campionat asa cum trebuie, reusind sa se impuna cu 2-0 (1-0) in fata echipei Unirea Jucu. A fost un meci in care baimarenii au fost la carma si in care au reusit sa deschida scorul destul de tarziu, pe finalul primei reprize, prin Leonte (min. 41). Mai apoi, la 6 minute dupa reluare, Mihai Deac a punctat si el, astfel ca scorul a devenit 2-0, scor cu care s-a incheiat si meciul.

FCM Baia Mare a terminat turul pe primul loc, cu 29 de puncte, trei mai multe decat Zalau, a doua clasata. Echipa antrenata de Dorin Toma si Cristian Bogdan a pierdut doar doua meciuri din 13, a terminat alte doua la egalitate si a castigat noua, bilant cu care incheie anul pe loc de promovare.