Fotbal: FCM Baia Mare este pe 6, Soimii Pancota a promovat deja in Liga 2

FC Municipal Baia Mare a disputat meciul etapei a 9-a din play-off-ul Ligii a III-a, seria 5 la Osorhei, acolo unde a pierdut cu 3-0 (0-0). Jocul a fost destul de echilibrat, cu avantaj teritorial si de posesie de partea gazdelor, primul gol cazand insa abia spre finalul partidei, cand Ember a deschis scorul (min. 76). Apoi, Ganea a marit avantajul echipei gazda (84), iar scorul final a fost stabilit in primul minut de prelungire de Moise. De remarcat ca baimarenii au ratat un penalty la 0-0, Muresan nereusind sa-l invinga pe Hava.

Vineri a avut loc partida dintre primele doua clasate, Soimii Pancota reusind sa se impuna in partida cu National Sebis, scor 2-0, ceea ce inseamna ca va promova la finele sezonului in Liga 2. Acum are opt puncte avans si nu mai poate pierde locul 1, fiind o singura etapa ramasa de jucat.