Fotbal: FCM Baia Mare si CSM Sighet castiga si raman pe primele doua locuri in clasament

home camp 0

fotbal mingeAmbele echipe din judetul Maramures au obtinut victoria in etapa 21-a a Ligii a 3-a, seria 5. Astfel, atat FCM Baia Mare cat si CSM Sighetu Marmatiei si-au pastrat pozitiile fruntase in clasament, fiind in continuare peste FC Zalau, care si ea a castigat in aceasta etapa.

Baimarenii au intalnit sambata Unirea Dej, echipa aflata pe ultima pozitie. Scorul a fost deschis la jumatatea primei reprize, Boris Tugui reusind sa trimita balonul in plasa (21). Mai apoi, Vasile Pop a reusit sa inscrie pentru 2-0, scor cu care s-a intrat la pauza. Moldoveanul Tugui a facut 3-0 (50), dupa care si Vasile Pop a izbutit o dubla, pentru 4-0. Ultima reusita a venit de la Leonte, care a inchis tabela: 5-0.
CSM Sighet s-a deplasat la Jucu, acolo unde a intalnit pe Unirea din localitate. Dupa doar 11 minute, A. Pop inscrie pentru gazde, dar echipa antrenata de Dan Dobai a izbutit sa intoarca rezultatul pana la pauza, prin golurile lui Roatis (17) si Fudean (32). In partea a doua, sighetenii inscriu de trei ori, prin Chetan (72), Puscas (85) si Pacurar (90), reusind sa inchida meciul en-fanfare.