Fotbal judetean: Rezultatele jocurilor care s-au disputat sambata si duminica (12-13 aprilie)

Sambata si duminica s-au disputat jocurile din cele doua Ligi judetene. Rezultatele si clasamentul in cele patru serii.

Liga 4. Seria Nord
FC Remeti – Brisca Sarasau: 2-1
Salina Ocna Sugatag – Bradul Viseu de Sus (amanat)
CSM Sighetu Marmatiei – Dumiart Bogdan Voda: 13-0
Avântul Barsana – Iza Dragomiresti: 2-3
Recolta Salistea de Sus – Rozalina Rozavlea: 1-3
Luceafarul Stramtura – Zorile Moisei: 1-2

Clasament
1. CSM Sighet – 51p (93-12) – 17
2. Iza Dragomiresti – 51p (92-22) – 18
3. Zorile Moisei – 36p (53-33) – 18
4. Avantul Barsana – 33p (46-28) – 17
5. Bradul Viseu – 30p (54-36) – 17
6. Rozalina Rozavlea – 25p (41-43) – 18
7. FC Remeti – 23p (34-40) – 17
8. Ocna Sugatag – 20p (46-52) – 16
9. Bogdan Voda – 19p (29-56) – 18
10. Luceafarul – 16p (31-56) – 18
11. Recolta Saliste – 15p (23-57) – 17
12. Foresta C-lung – 10p (12-64) – 17
13. Brisca Sarasau – 1p (20-75) – 18

Liga 4. Seria Sud
Vectrix Satulung – CS Seini: 2-1
CS Farcasa – Spicul Ardusat: 1-4
Bradul Grosii Tiblesului – AS Comuna Recea: 0-3
FCM 2 Baia Mare – Progresul Somcuta Mare: 0-3
Unirea Sisesti – Lapusul Targu Lapus: 0-1
Speranta CSS 2 Coltau – Viitorul Ulmeni: 2-1

Clasament
1. Spicul Ardusat – 48p (66-20) – 18
2. Speranta Coltau – 45p (70-14) – 18
3. Viitorul Ulmeni – 39p (51-30) – 19
4. Progresul Somcuta – 37p (50-38) – 19
5. AS Comuna Recea – 31p (57-31) – 18
6. FCM 2 Baia Mare – 26p (39-31) – 18
7. CS Farcasa – 26p (44-38) – 19
8. Clubul Sportiv Seini – 25p (36-34) – 18
9. Lapusul Tg. Lapus – 20p (36-59) – 19
10. Unirea Sisesti – 19p (35-50) – 18
11. Minerul Cavnic – 17p (26-47) – 18
12. Vectrix Satulung – 11p (26-79) – 19
13. Grosii Tiblesului – 2p (13-78) – 19

Liga 5. Seria 1
Deportivo la Coruia – Speranta Cernesti: 1-9
Olimpia Carbunari – Steaua Copalnic Manastur: 1-3
AS Dumbravita – Gloria Culcea: 0-2
Bastinasii Suciu de Sus – Faurul Fauresti: 1-1
Gloria Chechis – Magura Coas: 3-2
Unirea Sacalaseni – Fulgerul Laschia: 0-3
Viitorul Coltau – Amicii Poiana Botizii: 4-1

Clasament
1. Gloria Culcea – 40p (67-14) – 17
2. Gloria Chechis – 40p (54-18) – 17
3. Poiana Botizii – 39p (56-24) – 17
4. Steaua Manastur – 37p (48-21) – 17
5. Speranta Cernesti – 34p (60-23) – 17
6. Faurul Fauresti – 34p (49-27) – 17
7. Bastinasii Suciu – 22p (41-48) – 17
8. Viitorul Coltau – 21p (32-40) – 17
9. Unirea Sacalaseni – 21p (33-45) – 17
10. Fulgerul Laschia – 17p (37-46) – 17
11. Deportivo Coruia – 14p (34-82) – 17
12. AS Dumbravita – 12p (28-50) – 17
13. Magura Coas – 9p (18-50) – 17
14. Olimpia Carbunari – 1p (11-80) – 17

Liga 5. Seria 2
Topitorul Ferneziu – Rapid Satu Nou de Sus: 2-1
ZU Mogosesti – Solaris Pribilesti: 1-6
AS Miresu Mare – PHP Iadara: 1-0
Gloria Salsig – Real Sasar: 1-3
Dinamic Grosi – Orizont Lapusel: 1-3
Tractorul Satulung – Unirea Sasar: 0-2

Clasament
1. Solaris Pribilesti – 40p (56-26) – 15
2. Rapid Satu Nou – 34p (44-17) – 15
3. Topitorul Ferneziu – 28p (53-33) – 16
4. AS Miresu Mare – 26p (46-28) – 16
5. AS Nistru – 24p (48-30) – 15
6. Real Sasar – 24p (35-32) – 16
7. PHP Iadara – 23p (43-31) – 15
8. Gloria Salsig – 22p (45-34) – 16
9. Tractorul Satulung – 21p (45-35) – 16
10. ZU Mogosesti – 20p (38-38) – 16
11. Orizont Lapusel – 14p (35-49) – 16
12. Unirea Sasar – 12p (23-115) – 16
13. Dinamic Grosi – 7p (22-65) – 16

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1