Fotbal. Liga 3: FC Municipal Baia Mare a tinut in sah o candidata la promovarea in Liga 2

FCM Baia Mare s-a deplasat la National Sebis pentru meciul din etapa a treia din grupa valorica 1-6, englezitul play-off. Baimarenii n-au scapat de problemele de zi cu zi, de necazurile financiare, dar se straduiesc sa duca treaba la bun sfarsit. Iar vineri seara au reusit sa faca o surpriza, deoarece National Sebis era clar favorita, a jucat pe propriul teren si isi doreste promovarea in Liga 2.

Echipa condusa de Dorin Toma si Cristian Bogdan a avut destule emotii in acest meci. Imediat dupa pauza, la un fault comis de Hodor in suprafata de pedeapsa, portarul Alin Bota a aparat penalty-ul acordat. FCM Baia Mare a jucat ultimele 30 de minute cu un om in plus, dar tot Sebisul era sa dea lovitura pe final de partida. Pana la urma s-a terminat 0-0 si Sebisul are inca de munca.

National Sebis – FCM Baia Mare: 0-0
Arbitri: Eugen Gheorghioiu (Timisoara) – Alin Saraol (Deva), Lavinia Bozdog (Timisoara). Obs. Danut Sopa (Sibiu), Ilie Dumbrava (Timisoara)
Sebis: Soltesz – Minecan, Albert, Morariu, Neacsu – Chindris, Bozian – Blanaru, Digebu, Beuran – Mindrusca.
Baia Mare: Bota – Gherghel, Hodor, Urs, Durus, Pop, Horj, Vanca, Giurgiu, Moldovan, Deac.