Fotbal. Liga 3: FC Municipal Baia Mare pierde la Osorhei incearca sa prinda un loc in play-off in ultima etapa

Sambata, FC Municipal Baia Mare a pierdut cu 2-0 (0-0) meciul sustinut in deplasare la CS Osorhei, joc contand pentru etapa a 21-a din Liga 3, penaultima din retur. Baimarenii aveau nevoie de un punct pentru a fi siguri de play-off cu o victorie in ultima etapa, dar in aceste conditii vor fi nevoiti sa astepte si rezultatele din celelalte meciuri. Desigur, daca vor obtine trei puncte.
Antrenorul principal al baimarenilor, Dorin Toma, si-a lasat echipa in 10 oameni inca din minutul 10, fiind eliminat in situatie de gol. Apoi, gazdele au marcat imediat dupa pauza, prin Ardelean, apoi V. Pop a trimis balonul in bara, pentru ca Ember sa stabileasca scorul final in minutul 90.
FCM: Bota – Gherghel, Urs, Toma, Durus – Pop, Vanca, Giurgiu (70, Achim), Deac (38, Moldovan) – Morar (62, Raduneata), Ardeleanu.