Fotbal: Liga Campionilor: Steaua va juca in turul 3 preliminar cu castigatoarea duelului Partizan Belgrad – FC Dila Gori

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1
steauEchipa de fotbal Steaua Bucuresti, campioana en titre a Romaniei, urmeaza sa intalneasca in turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor castigatoarea duelului dintre Partizan Belgrad (Serbia) si FC Dila Gori (Georgia), conform tragerii la sorti care a avut loc vineri la Nyon.
Steaua a transat in mare parte soarta calificarii in turul al treilea al celei mai importante competitii continentale intercluburi, dupa victoria cu 2-0 obtinuta pe terenul slovacilor de la Trencin, marti seara, in prima mansa a turului II preliminar, partida retur urmand sa se dispute pe 22 iulie, la Bucuresti.
Partizan Belgrad a invins la randul ei, cu 1-0 pe teren propriu, formatia Dila Gori, returul fiind programat saptamana viitoare in Georgia.
Iata programul complet al meciurilor din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor, comunicat de UEFA:
Ludogoret Razgrad (Bulgaria)/FC Milsami Orhei (Republica Moldova) – KF Skenderbeu (Albania)/Crusaders FC (Irlanda de Nord)
FK Sarajevo (Bosnia)/Lech Poznan (Polonia) — FC Basel (Elvetia)
HJK Helsinki (Finlanda)/FK Ventspils (Letonia) — NK Maribor (Slovenia)/FC Astana (Kazahstan)
Celtic Glasgow (Scotia)/Stjarnan (Islanda) — Qarabag FK (Azerbaidjan)/FK Rudar Pljevlja (Muntenegru)
FK Trencín (Slovacia)/FC Steaua Bucuresti (Romania) — Partizan Belgrad (Serbia)/FC Dila Gori (Georgia)
FC Midtjylland (Danemarca)/Lincoln FC (Gibraltar) — APOEL Nicosia (Cipru)/FK Vardar (Macedonia)
Hibernians FC (Malta)/ Maccabi Tel-Aviv FC (Israel) — FC Viktoria Plzen (Cehia)
Dinamo Zagreb (Croatia)/CS Fola Esch (Luxemburg) — Molde FK (Norvegia)/FC Piunik (Armenia)
The New Saints FC (Tara Galilor)/Videoton (Ungaria) — BATE Borisov (Belarus)/Dundalk FC (Irlanda)
FC Salzburg (Austria) — Malmoe FF (Suedia)/FK Zalgiris Vilnius (Lituania)
Fenerbahce Istanbul (Turcia) — Sahtior Donetk (Ucraina)
Panathinaikos Atena (Grecia) — FC Bruges (Belgia)
Young Boys Berna (Elvetia) — AS Monaco (Franta)
TSKA Moscova (Rusia) — AC Sparta Praga (Cehia)
Rapid Viena (Austria) — AFC Ajax (Olanda)
Partidele din turul al treilea preliminar al Ligii Campionilor sunt programate pe 28/29 iulie (turul) si 4/5 august (returul).
Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2