FOTBAL – Minaur se impune cu 4 -1 și merge în Liga a doua de fotbal (FOTO/VIDEO)

Minaur Baia Mare face un meci de zile mari si se impune pe teren proprIu in fata echipei Corvinul Hunedoara, reusind astfel calificarea in Liga a II-a. A fost un meci controlat de băimăreni de la un capăt la altul, chiar dacă în a doua repriză jucătorii noștri au mai redus motoarele și au lăsat echipa adversă să își facă jocul.

Jocul s-a tranșat în prima repriză, cand au fost marcate 4 din cele cinci goluri ale partidei. Băimărenii au deschis scorul, apoi au dat încă unul, hunedorenii au redus din diferență, iar Minaur a intrat la pauză la vestiare cu un incredibil 3-1. A doua repriză a fost mai puțin spectaculoasă, ultimul gol al partidei fiind marcat chiar în finalul meciului de la 11 m de Ciprian Stanciu.