Fotbal: S-a stabilit tintarul Ligii 2 si 3; FCM Baia Mare la Turda, CSM Sighet acasa cu Sanatatea

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

Luni dimineata, la sediul FRF, a avut loc tragerea la sorti a programului competitional al noului sezon, 2014+2015, al Ligii 2 si 3. Tintarul jocurilor din campionatul Ligii 2 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 12 echipe si a unei scheme numerice pentru 12 echipei (seria I) si 11 echipe (seria II).

Seria I: Sageata Navodari, Unirea Slobozia, Academica Arges, ACS Berceni, ASC Bacau, CF Braila, Gloria Buzau, Farul Constanta, Rapid CFR Suceava, FCM Dorohoi, FC Voluntari, CS Balotesti
Programul primei etape:
Sageata Navodari – ACS Berceni
CF Braila – CS Balotesti*
Dorohoi – Unirea Slobozia
Farul – Rapid Suceava
Gloria Buzau – SC Bacau
FC Voluntari – Academica Arges
*ca nou promovata, Balotestiul trebuia sa joace acasa, dar a cerut sa debuteze in deplasare deoarece terenul propriu este in modernizare

Seria II: Poli Timisoara, CSM Ramnicu Valcea, Metalul Resita, FC Olt Slatina, Olimpia Satu Mare, CS Mioveni, FC Bihor Oradea, Unirea Tarlungeni, FC Caransebes, Soimii Pancota, Fortuna Poiana Campina
Programul primei etape:
CS Mioveni – Poli Timisoara
Soimii Pancota – CSM Ramnicu Valcea
Fortuna Poiana Campina – Metalul Resita
FC Bihor Oradea sta
FC Caransebes – Olimpia Satu Mare
Unirea Tarlungeni – FC Olt Slatina

Tintarul jocurilor din campionatul Ligii 3 este programat pe baza Tabelei Berger pentru 14 echipe si a unei scheme numerice pentru 14 echipei (seriile II, III, V) si 13 echipe (seriile I si IV)

Seria I: Sporting Liesti, FC Papauti, FC Zagon, Aerostar Bacau, Cetatea Tg. Neamt, Petrotub Roman, Ceahlaul 2 Piatra Neamt, CSM Pascani (fosta Kosarom), Stiinta Miroslava, Bucovina Radauti, Bucovina Pojorata, ACS Sepsi OSK Sf. Gheorghe, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc. Sporting Suceava s-a retras dupa stabilirea seriilor
Cetatea Tg. Neamt – Stiinta Miroslava
Sepsi OSK – Aerostar
FC Zagon sta
Csikszereda – Sporting Liesti
Petrotub – FC Papauti
CSM Pascani – Bucovina Radauti
Ceahlaul II – Bucovina Pojorata

Seria II: Gloria Popesti Leordeni, Juventus Bucuresti, Dinamo 2, CS Tunari, Metaloglobus, Viitorul Domnesti, Dunarea Calarasi, Viitorul Axintele, Callatis Mangalia, Otelul 2 Galati, Delta Dobrogea, Metalosport Galati, Vointa Snagov, Inainte Modelu
Metalosport Galati – Callatis 2012
Delta Dobrogea – Gloria Popesti Leordeni
Otelul II Galati – Juventus Bucuresti
CS Tunari – Metaloglobus
Viitorul Domnesti – Dunarea Calarasi
Inainte Modelu – Viitorul Axintele
Vointa Snagov – Dinamo II

Seria III: Concordia Chiajna 2, CS Podari, CS Visina Noua, SCM Argesul Pitesti, Atletic Bradu, Urban Titu, Chindia Targoviste, FCM Targoviste, CS Stefanesti, FC Afumati, Inter Clinceni, Astra 2, Sporting Rosiori, CN Dinicu Golescu
CS Podari – FCM Targoviste
Chindia Targoviste – Urban Titu
CN Dinicu Golescu – FC Afumati
Inter Clinceni – Atletic Bradu
CS Stefanesti – CS Visina Noua
Sporting Rosiori – SCM Argesul Pitesi
AFC Astra II – Chiajna II

Seria IV: CS Ineu, National Sebis, Millenium Giarmata, Nuova MM Becicherecu Mic, Vulturii Lugoj, Viitorul Municipal Craiova, FC Hunedoara, Stiinta Turceni, Minerul Motru, Pandurii Tg. Jiu 2, Minerul Mehedinti, ACSO Filiasi, UTA Batrana Doamna
CS Ineu – Vulturii 2009 Lugoj
Stiinta Turceni – Becicherecu Mic
Minerul Motru – FC Hunedoara
UTA Batrana Doamna sta
Minerul Mehedinti – ACSVM Craiova
Millenium Giarmata – Pandurii II
ACSO Filiasi – National Sebis

: CS Osorhei, FC Zalau, Unirea Jucu, Sanatatea Cluj, Ariesul Turda, Unirea Dej, Metalurgistul Cugir, FCM Baia Mare, Avantul Reghin, Gloria Bistrita 2 (FC Gloria Progresul), CS Iernut, CSC Sanmartin, Industria Galda, CSM Sighetu Marmatiei
CS Iernut – FC Zalau
Ariesul 1907 Turda – FCM Baia Mare
Unirea Jucu – CS Osorhei
Industria Galda – Metalurgistul Cugir
CSM Sighet – Sanatatea Cluj
CSC Sanmartin – Avantul Reghin
Gloria Progresul – Unirea Dej

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2