Gimnastica artistica: Trei medalii pentru romance, la Cupa Mondiala de la Osijek

PNL

Sportivele romane au cucerit trei medalii, una de argint si doua de bronz, duminica, la Cupa Mondiala de gimnastica artistica de la Osijek (Croatia), potrivit site-ului competitiei, relateaza Agerpres.

In finala de la barna, Carmen Ghiciuc a ocupat pozitia a doua, cu 13,100 puncte, devansata de ucraineanca Anghelina Radivilova, 13,333 puncte. Pe locul al treilea s-a clasat o alta romanca, Alexandra Mihai, cu 12,667.

La sol, Alexandra Mihai a terminat pe locul al treilea, cu 12,933 puncte. Croata Ana Djerek a ocupat prima pozitie, cu 13,033, urmata de Radivilova, 13,033. Maria Holbura a incheiat pe cinci, cu 12,500.