Gimnastica Ritmica: Sportivele de la CSS 2 Baia Mare au urcat pe podiumul concursului “Cupa Prietenia”

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

La sfarsitul saptamanii trecute, in  sala de sport a Colegiului National „Nicolae Titulescu” din Baia Mare, s-a desfasurat „Cupa Prietenia”. Concursul a fost trecut in calendarul oficial al Federatiei Romane de Gimnastica Ritmica.

La aceasta competitie s-au inscris unsprezece cluburi din tara si din strainatate, respective CSS Anghel Saligny Iasi, CSS Resita, CSS 1 Timisoara, CSU Oradea, LPS Bistrita, Olimpia Bucuresti, ACS Pro Aktiv Bucuresti, LPS Baia Mare, CSS 2 Baia Mare, Universitatea Chisinau (Republica Moldova) si Catalunya (Spania).

Au participat 120 de sportive, la toate categoriile de varsta: Mica gimnasta (6-8 ani), Categoria a IV-a (9-10 ani), Categoria a III-a (11-12 ani), Junioare (13-15 ani) si Senioare (peste 16 ani).

Rezultatele CSS 2 Baia Mare

Categoria Mica gimnasta:

  • 6 ani: Trif Daria – locul 2 (fara-obiect); Petric Olivia – locul 3 (fara-obiect)
  • 7 ani: Banc Dea – locul 1 (fara-obiect); Pop-Ancu Alexia – locul 4 (fara-obiect)
  • 8 ani: Borcuti Daria – locul 2 (fara-obiect), locul 2 (cerc), locul 2 (individual compus); Sofronie Rebeca – locul 3 (fara-obiect); Creciun Roberta – locul 4 (fara-obiect); Ansamblu fara-obiect – locul 1 (Trif Daria, Banc Dea, Pop-Ancu Alexia, Borcuti Daria, Sofronie Rebeca, Creciun Roberta)

Categoria a IV-a:

  • Ansamblu fara-obiect: – locul 1 (Draghis Irina, Ghit Maria, Coman Madalina, Sereghi Maria, Camarzan Iulia, Smuczer Aleszia, Cozma Andreea); Draghis Irina – locul 3 (coarda); Ghit Maria – locul 3 (panglica), locul 5 (cerc); Coman Madalina – locul 3 (cerc), locul 4 (fara-obiect), locul 5 (individual compus); Sereghi Maria – locul 3 (individual compus); Camarzan Iulia locul 3 (cerc), Smuczer Aleszia – locul 4 (coarda), locul 6 (panglica); Cozma Andreea – locul 5 (coarda), locul 5 (fara-obiect)

Categoria a III-a:

  • Ormenisan Natalia – locul 6 (individual compus), locul 3 (minge), locul 3 (panglica); Jucan Alexandra – locul 3 (minge), locul 3 (cerc), locul 4 (individual compus); Suciu Beatrice – locul 3 (cerc), locul 4 (maciuci); Baban Oana – locul 5 (panglica)

Categoria Junioare:

  • Petric Melisa – locul 3 (cerc), locul 3 (panglica), locul 6 (individual compus)

Urmatoarea competitie, la care vor participa gimnastele clubului CSS2 Baia Mare, este Campionatul National Scolar, care se va desfasura la Ploiesti in perioada 31 mai – 3 iunie 2017.

Organizatorii acestui concurs au fost LPS Baia Mare, CSS 2 Baia Mare si DJST Maramures.

Anamaria AVRAM

 

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2