Handbal feminin: Rezultat onorabil pentru CS Minaur in confruntarea cu Corona Brasov – 20-26

Marti dimineata de la ora 10.00 CS Minaur a jucat utimul meci din cadrul Memorialului Dumitru Popescu Colibasi la handbal feminin, in Sala Sporturilor din Brasov, infrtuntand echipa gazda Corona Brasov.

Cu moralul refacut dupa victoria de luni impotriva Unirii Slobozia, fetele noastre au avut un inceput de meci bun curajos, reusind sa tina pasul cu primdivizionara brasoveana pana in minutul 7 (3-3). Experienta superioara a gazdelor si-a spus cuvantul, si in urmatoarele 10 minute s-au desprins la 10-5. Pana la sfarsitul reprizei jocul devine mai echilibrat si se incheie cu 4 goluri avans pentru Corona.

A doua repriza s-a derulat sub semnul echilibrului, brasovencele pastrand constant un avans de 4-5 goluri. Exceptie a facut doar minutul 42 cand scorul inregistrat a fost de 20-12. Scor final 26-20.

CS Minaur Baia Mare: Portari: Cristina Enache, Andreea Nastasa, Monica Rusu. Jucatoare: Zaremba (5) Andrita (4), Tecar (4), Bidascu (2), Lipara (1), Mykytei (1), Gaiu (1), Bledea (1), Preda (1).

Urmatorul meci amical al fetelor noastre se va desfasura sambata, 26 august, cand vom intalni U Cluj Napoca, in sala Sporturilor “Lascar Pana”, cu incepere de la ora 12.00.