Handbal masculin: CS Minaur, eliminata acasa din Cupa Romaniei

CS Minaur Baia Mare a fost eliminata luni, 9 decembrie, din Cupa Romaniei la handbal masculin.

Fara Csepreghi, accidentat, baimarenii au pierdut acasa partida din optimi cu CSM Bacau, scor 26-27 (14-12), dupa ce la finalul celor 60 de minute de joc a fost egal, 23-23.

Oaspetii au fost mai exacti la loviturile de la 7 metri si au reusit astfel calificarea in sferturi.

Minaur a avut meciul in mana, conducand chiar si cu cinci goluri, insa cateva greseli le-au permis bacauanilor sa se apropie pe tabela si sa duca disputa la loviturile de departajare.

Minaur: Ionut Ciobau (7 interventii, Adrian Tenghea (o interventie), Milan Kotrc 7 goluri, Vojislav Brajovic 5, Andrei Buzle 3, Georgel Haiduc 3, Jana Vojvodic 2, Albert Cristescu 1, Daniel Bera 1, Tudor Botea 1. Antrenori: Stephane Plantin, Alexandru Sabou si Razvan Pop.

De la CSM Bacau s-a remarcat Andrei Dragan, cu 7 goluri.

Joi, 12 decembrie, de la ora 18.25 (in direct la TVR 1), Minaur va juca ultimul meci din acest an, in deplasare cu Dobrogea Sud Constanta (prima etapa din returul Ligii Zimbrilor).