Handbal masculin: CS Minaur, invinsa in Cupa Romaniei de Dunarea Calarasi

home camp2
home camp2
home camp2

minge-handbalCS Minaur a pierdut in optimile Cupei Romaniei, scor 37-32 in deplasare la formatia de Liga Nationala Dunarea Calarasi. Echilibrul dintre cele doua echipe s-a rupt din minutul 42, cand gazdele s-au distantat de la 23-22 la 28-23. La pauza, cele doua echipe au fost despartite de patru goluri, scor 20-16.

Inceputul de joc a fost echilibrat, scor 4-3 in minutul 6, dupa care Dunarea s-a distantat la 8-4 in minutul 13. In minutul 20, diferenta a fost de sapte goluri, scor 14-7. Pana la pauza, CS Minaur s-a apropiat la patru goluri, scor 20-16.

CS Minaur a iesit mai bine de la vestiare si s-a apropiat la un singur gol in minutul 42, 23-22, insa gazdele si-au revenit si au marit diferenta la cinci goluri, scor 28-23. La final, Dunarea Calarasi s-a impus cu 37-32.

Acesta a fost ultimul meci pentru echipa noastra in 2016. Divizia A se va relua pe 18 februarie 2017, CS Minaur urmand sa intalneasca Academia de Handbal Minaur pe teren propriu.

CS Minaur: Alexandru Bucataru, Paul Simulescu – Alexandru Sabau (11 goluri), Daniel Muresan (5), Robert Nagy (4), Razvan Farcas (3), Cristi Bodnarescu (3), Razvan Mledenciu (3), Alin Campan (2), Calin Cabut (1), Tudor Botea, Yurii Pop, Tudor Marta, Bogdan Mihai, Alexandru Farcas. Antrenor: Raul Fotonea.