Handbal masculin – Divizia A: CS Minaur castiga pe terenul Universitatii Cluj

Reclame home general

Universitatea Cluj a inceput mai bine meciul, conducand in prima parte a reprizei cu 3-1, 5-3 si 6-4, dupa care echipa noastra a revenit, marcand 4 goluri consecutive, scorul devenind 8-6 in favoarea echipei noastre (min. 22). Echilibrul s-a pastrat pana la pauza, intrandu-se la cabine cu scorul de 13-14.

Imediat dupa reluare, CS Minaur s-a distantat la 17-13, aceasta diferenta pastrandu-se pana spre finalul partidei. CS Minaur a rupt definitiv echilibrul cu zece minute inainte de final, cand de la 24-20 a marcat sase goluri consecutive, ducand scorul la 30-20 la finalul meciului.

In urmatorul joc, Clubul Sportiv Minaur va evolua pe propriul teren impotriva Politehnicii Timisoara, partida fiind programata pentru 3 martie de la ora 17:00.