HANDBAL MASCULIN – Înfrângere usturătoare pentru CS Minaur în fața Stelei (VIDEO)

CS Minaur a pierdut partida de azi, 24 noiembrie, disputată pe teren propriu, împotriva celor de la Steaua, 31-24. A fost un meci pe care l-ați putut vedea în direct pe pagina de facebook Ziarmm.ro, comentariul fiind asigurat de Marius Câmpian. Minauriștii au ținut piept steliștilor numai în prima repriză, fiind un meci frumos, cu faze de poartă reușite, cu mingi imposibile respinse de ambii portari, dar și cu foarte multe ratări ale băimărenilor. La pauză steliștii intrau având două goluri avantaj, iar în a doua repriză minauriștii au pierdut multe mingi și au încasat goluri destule, dovadă scorul de pe tabelă.

În urma acestei înfrângeri, Minaur a pierdut șansa de a urca pe podiumul Ligii Zimbrilor. Dar nu e timp de stat pentru că în weekend minauriștii au meci cu Partizan Belgrad.