Handbal masculin – Liga Zimbrilor: CS Minaur invinge in deplasare pe CS HC Buzau

home camp2
home camp2
home camp2

CS Minaur Baia Mare a invins miercuri, 12 decembrie, in deplasare, formatia CS HC Buzau, scor 34-33 (16-19), intr-un joc contand pentru etapa a 14-a a Ligii Zimbrilor la handbal masculin.

Baimarenii au intors scorul de la pauza, reusind astfel sa obtina prima victorie in deplasare din acest sezon.

Csepreghi (10 goluri) si Vujadinovic (6) au fost cei mai buni marcatori ai CS Minaur in jocul de la Buzau, in timp ce pentru gazde cele mai multe goluri au fost inscrise de Asoltanei (8 goluri) si Grasu (6).

Dupa 14 etape, CS Minaur ocupa locul 8 in clasament, cu 21 de puncte.

Sambata, 15 decembrie, incepand cu ora 18.00, handbalistii baimareni vor juca acasa (in Sala Polivalenta “Lascar Pana”) cu SCM Poli Timisoara in sferturile de finala ale Cupei Romaniei.