Handbal masculin: Minaur pierde la limită meciul cu Dinamo București

CS Minaur Baia Mare a pierdut meciul jucat joi pe teren propriu în fața formației Dinamo București, scor 31-32 (14-14), în etapa a 8-a a Ligii Zimbrilor la handbal masculin.

În fața unei săli aproape pline, Minaur a jucat de la egal la egal cu campioana României și a fost cât pe ce să scoată un punct din această confruntare.

După o primă repriză în care s-a mers cap la cap, bucureștenii au punctat la aproape fiecare fază din primele 10-15 minute ale reprizei secunde, fapt decisiv în ecuația partidei.

Deși handbaliștii antrenați de Alexandru Sabou s-au apropiat pe final, nu a mai fost timp de o revenire și un egal care per ansamblu ar fi fost mult mai echitabil.

A fost un meci spectaculos, iar echipa băimăreană a demonstrat că merită să fie pe podium și în acest sezon.