Handbal masculin: Steaua câștigă nemeritat meciul cu Minaur

CS Minaur Baia Mare a fost învinsă duminică, 20 noiembrie, în meciul de pe teren propriu cu Steaua București, scor 28-29, dup ce la pauză scorul a fost egal.

Steliștii au câștigat nemeritat meciul la ultima fază, având avantajul unui om în plus, după o eliminare a unui jucător de la Minaur, eliminare care nu prea a fost și care s-a dovedit a fi decisivă.

Băimărenii au putut câștiga însă partida dacă și-ar fi conservat avantajul de trei goluri din ultimele 10 minute, dar și dacă nu greșeau atât de mult la faze simple. Mai punem și cele trei ratări de la 7 metri. Din păcate s-a văzut și lipsa lui Vujovic, dar și a lui Vujic (accidentat în minutul 37).

Minaur coboară pe trei după această înfrângere, la un punct în spatele echipei din Constanța și la egalitate cu CSM București.

În ultima etapă din tur, Minaur va juca în deplasare cu CSM Oradea, sâmbătă, 26 noiembrie.