Inot: 29 de medalii pentru sportivii maramureseni la Nationale

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

inot podiumIn ultima zi a Campionatelor Nationale de inot de la Bacau, pentru seniori, tineret si juniori, Daniel Martin a stabilit un nou record national, la proba de 200 metri mixt, juniori 16 ani. El si-a doborât performanta de acum un an, când pe aceeasi distanta inotase 2:09:26, acum oprind cronometrele la 2:05:54. In total, la competitia de la Bacau, Daniel Martin a stabilit cinci noi recorduri nationale pentru juniorii de 16 ani.

Sportivii din judetul nostru au obtinut 29 de medalii la aceste Campionate Nationale. Au fost opt medalii la seniori (una de aur, 3 de argint si 4 de bronz) si 21 la tineret (7 de aur, 6 de argint, 8 de bronz).

50 m liber F: 1. Ionela Cozma (Dinamo) -26.27; 2. Ana Dascal (U Cluj) – 26.74; 3. Jasminna Ivan (Steaua) – 27.00; 4. Kristina Maria Schneider (LPS Baia Mare) – 27.32; 7. Paula Reka Orzac (LPS) – 27.70. Finala B: 6. Florina Lorena Bud (LPS) – 29.14

50 m liber M: 1. Marius Radu (CSB) – 22.80; 2, Norbert Trandafir (CSB) – 23.23; 2. Robert Glinta (U Cluj) – 23.51; 5. Mihai Nas (LPS) – 24.08; 8. Florin Coste (LPS) – 24.74. Finala B: 2. Andrei Ungur (LPS) – 25.05; 3. Robert Verba (CSM) – 25.19

200 m mixt F: 1. Ana Dascal (U Cluj) – 2:22.34; 2. Alexandra Dobrin (CSU Pitesti) – 2:24.27; 3. Beatrice Bocan (Steaua) – 2:25.76

200 m mixt M: 1. Daniel Martin (Bacau) – 2:05.54; 2. Dylan Sali (Dinamo) – 2:05.72; 3. Alexandru Coci (U Cluj) – 2:05.83

400 m liber F: 1. Simona Savastita (Olimpia) – 4:27.37; 2. Emilia Colti Dumitrescu (Petrolul) – 4:27.94; 3. Gabriela Gadea (Aqua team) – 4:35.32

400 m liber M: 1. Bogdan Scarlat (CSM Pitesti) -3:56.95; 2. Alin Artimon (CSB) – 3:57.75; 3. Florin Raiu (Dinamo) – 4:01.48; 6. Andrei Nicusor Bota (LPS) – 4:12.13; 7. Mihai Nas (LPS) – 4:13.37. Finala B: 6. Otto Mark Boltye (CSS 2) – 4:26.97

4×100 m mixt F: 1. CSU Pitesti – 4:26.68; 2. CSM Cluj – 4:38.13; 3. LPS Baia Mare (Orzac, Indrican, Schneider, Bud) – 4:41.67

4×100 m mixt M: 1. U Cluj – 3:50.84; 2. CSU Pitesti – 3:54.96; 3. LPS Baia Mare (Ungur, Nas, Szilagyi, Coste) – 3:59.33; 6. LPS Baia Mare (Plesa, Tufaru, Pavala, Bota) – 4:07.44; 7. CSM Baia Mare (Verba, Teodorescu, Pech, Alexa) – 4:12.00

Tineret

Locul 1: stafeta 4×100 m mixt LPS Baia Mare (Orzac, Indrican, Schneider, Bud)
Locul 2: Mihai Nas (LPS) – 50 m liber; Andrei Nicusor Bota (LPS) – 400 m liber
Locul 3: Kristina Maria Schneider (LPS) – 50 m liber; Florin Coste (LPS) – 50m liber; Mihai Nas (LPS) – 400 m liber
Locul 4: Paula Reka Orzac (LPS) – 50m liber
Locul 5: Andrei Ungur (LPS) – 50 m liber
Locul 6: Robert Verba (CSM) – 50 m liber

Palmares Seniori

Locul 1 (1): Kristina Maria Schneider (LPS) – 100 m fluture

Locul 2 (3): stafeta 4×100 m liber combinat LPS Baia Mare (Nas, Coste, Orzac, Schneider); stafeta 4x200m liber LPS Baia Mare (Nas, Szilagyi, Ungur, Coste); stafeta 4×100 m liber LPS Baia Mare (Coste, Ungur, Szilagyi, Nas)

Locul 3 (4): stafeta 4×100 m mixt combinat LPS Baia Mare (Ungur, Nas, Schneider, Orzac); stafeta 4×100 m liber LPS Baia Mare (Orzac, Bud, Balazs, Schneider); stafeta 4×100 m mixt LPS Baia Mare (Orzac, Indrican, Schneider, Bud); stafeta 4×100 m mixt LPS Baia Mare (Ungur, Nas, Szilagyi, Coste)

Palmares Tineret

Locul 1 (7): Kristina Maria Schneider (LPS) – 100 m fluture; stafeta 4×100 m liber combinat LPS Baia Mare (Nas, Coste, Orzac, Schneider); stafeta 4×200 m liber LPS Baia Mare (Nas, Szilagyi, Ungur, Coste); stafeta 4×100 m mixt combinat LPS Baia Mare (Ungur, Nas, Schneider, Orzac); stafeta 4×100 m liber LPS Baia Mare (Coste, Ungur, Szilagyi, Nas); stafeta 4×100 m liber LPS Baia Mare (Orzac, Bud, Balazs, Schneider); stafeta 4×100 m mixt LPS Baia Mare (Orzac, Indrican, Schneider, Bud)

Locul 2 (6): Kristina Maria Schneider (LPS) – 100 m liber si 50 m fluture; Bogdan Teodorescu (CSM) – 50 m bras; Andrei Nicusor Bota (LPS) – 1.500 m liber si 400 m liber; Mihai Nas (LPS) – 50 m liber

Locul 3 (8): Florin Coste (LPS) – 50 si 100 m liber; Andrei Nicusor Bota (LPS) – 200 m fluture si 800 m liber; Mihai Nas (LPS) – 200 si 400 m liber; Doris Pusztay (CSM) – 50 m bras; Kristina Maria Schneider (LPS) – 50 m liber

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 1

Related posts

1 Comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2