Inot: Campionatul National de copii 10-11 ani – rezultatele dupa patru reuniuni

Reclame home 1
Reclame home 1

inotDe vineri pana duminica, la Arad, se disputa Campionatul National de inot pentru copiii de 10-11 ani. La reuniunile acestei intreceri au participat si tineri inotatori de la cele trei cluburi din judetul nostru. Rezultatele din primele doua reuniuni

50 m fluture M11: 1. Cristian Lepadan (Aqua team) – 31.09 (nou record national); 21. Luca Vasile Barbul Zetea (CSM) – 34.82; 26. Sergiu Florin Chira (CSM) – 35.42; 48. Ionut Marian Todoran (LPS) – 37.60; 76. Mihnea David Taiban (CSM) – 40.05; 80. Antonio Valentin Podina (LPS) – 40.47; 90. Eduard Fabian Varga (LPS) – 41:16; 98. Codrin Matesan (LPS) – 42.16; 103. Andrei Alex Cadar (CSM) – 42.75; 106. Darian Ionut Ilies (LPS) – 43.08
50 m fluture F11: 1. Daria Maria Ioana (Aqua Team) – 33.12; 9. Roxana Chis (CSM) – 35.72; 16. Leona Popa (CSM) – 436.57; 17. Noemi Maria Radu (CSM) – 36.71; 44. Iulia Alexia Becsi (LPS) – 39.98; 53. Iulia Georgiana Haidu (LPS) – 42.47; 62. Mihaela Maria Podina (LPS) – 44.59
50 m flutture M10: 1. Stefan Cozma (CSN) – 33.06; 22. David Cristian Brindau (CSM) – 37.95; 57. Alex Mihai Fozecas (LPS) – 42.04; 58. Roland Haidu (CSM) – 42.12
50 m fluture F10: 1. Andreea Iuliana Vacaru (CTR) – 34.73; 19. Alexia Ionita (CSM) – 39.92; 40. Giulia Briana Kiss (CSM) – 42.13

50 m liber M11: 1. Andrei Picui (LPS Pitesti) – 30.13; 25. Luca Vasile Barbul Zetea (CSM) – 32.17; 32. Sergiu Chira (CSM) – 32.54; 46. Ionut Todoran (LPS) – 33.14; 49. Antonio Podina (LPS) – 33.31; 67. Codrin Matesan (LPS) – 34.23; 82. Mihnea Taiban (CSM) – 34.81; 83. Darian Ilies (LPS) – 34.83; 97. Eduard Varga (LPS) – 35.60; 117. Andrei Cadar (CSM) – 37.13
50 m liber F11: 1. Samira Ahmad (ATM) – 31.23; 12. Leona Popa (CSM) – 33.24; 18. Roxana Chis (CSM) – 33.59; 25. Noemo Radu (CSM) – 33.88; 34. Iulia Becsi (LPS) – 34.91; 57. Mihaela Podina (LPS) – 37.21; 64. Iulia Haidu (LPS) – 38.05

4×50 m liber M10: 1. CSN
4×50 m liber F10: 1. BAR

50 m spate F11: 1. Diana Constantin (Steaua) – 35.66; 8. Leona Popa (CSM) – 37.07; 16. Noemi Radu (CSM) – 38.72; 27. Roxana Chis (CSM) – 40.38; 31. Iulia Becsi (LPS) – 41.09; 55. Mihaela Podina (LPS) – 44.37; 61. Iulia Haidu (LPS) – 45.10
50 m spate M11: 1. Marius Veiss (ACN) – 32.54; 9. Luca Barbul Zetea (CSM) – 35.49; 25. Sergiu Chira (CSM) – 37.78; 27. Ionut Todoran (LPS) – 37.91; 55. Antonio Podina (LPS) – 39.95; 84. Eduard Varga (LPS) – 42.37; 101. Codrin Matesan (LPS) – 43.56; 105. Darian Ilies (LPS) – 44.02; 106. Andrei Cadar (CSM) – 44.16; 110. Mihnea Taiban (CSM) – 44.45

50 m bras F10: 1. Noemi Kacso (STG) – 42.18; 7. Alexia Ionita (CSM) – 44.36
50 m bras M10: 1. Robert Adam (CSN) – 39.04; 28. David Brindau (CSM) – 46.33; 64. Alex Fozecas (LPS) – 50.30; 73. Roland Haidu (CSM) – 50.83

100 m bras F11: Bianca Ilie (Aqua Team) – 1:24.71; 17. Leona Popa (CSM) – 1:35.14; 21. Noemi Radu (CSM) – 1:37.22; 27. Mihaela Podina (LPS) – 1:39.06; 34. Roxana Chis (CSM) – 1:41.76; 38. Iulia Becsi (LPS) – 1:43.93; 61. Iulia Haidu (LPS) – 2:00.74
100 m bras M11: 1. Mihnea Dascalescu (COR) – 1:21.46; 7. Luca Barbul Zetea (CSM) – 1:26.10; 27. Antonio Podina (LPS) – 1:36.57; 39. Andrei Cadar (CSM) – 1:38.63; 42. Darian Ilies (LPS) – 1:39.33; 49. Sergiu Chira (CSM) – 1:39.87; 62. Codrin Matesan (LPS) – 1:43.33; 74. Ionut Todoran (LPS) – 1:48.04; 76. Mihnea Taiban (CSM) – 1:48.83; 78. Eduard Varga (LPS) – 1:49.24

4×50 m liber F11: 1. Aqua Team
4×50 m liber M11: 1. Aqua Team; 9. LPS Baia Mare (Todoran, Ilies, Matesan, Podina); 14. CSM (Chira, Taiban, Cadar, Barbul Zetea).

Reuniunea a treia

100 m liber M11: 1. Mihnea Dascalaescu (COR) – 1:06.10; 23. Luca Barbul Zetea (CSM) – 1:10.98; 34. Ionut Todoran (LPS) – 1:12.70; 35. Sergiu Chira (CSM) – 1:12.73; 65. Antonio Podina (LPS) – 1:16.23; 68. Codrin Matesan (LPS) – 1:16.48; 80. Darian Ilies (LPS) – 1:18.39; 83. Mihnea Taiban (CSM) – 1:19.06; 117. Andrei Cadar (CSM) – 1:24.61
100 m liber F11: 1. Samira Ahmad (ATM) – 1:08.58; 23. Leona Popa (CSM) – 1:15.17; 29. Iulia Becsi (LPS) – 1:16.17; 30. Roxana Chis (CSM) – 1:16.55; 31. Noemi Radu (CSM) – 1:16.60; 64. Iulia Haidu (LPS) – 1:24.22;l 66. Mihaela Podina (LPS) – 1:24.30

50 m liber M10: 1. Stefan Cozma (CSN) – 30.90; 20. David Brindau (CSM) – 33.65; 89. Alex Fozecas (LPS) – 37.75
50 m liber F10: 1. Ioana Marin (ATB) – 31.80; 19. Alexia Ionita (CSM) – 34.85; 59. Giulia Kiss (CSM) – 37.90

50 m bras M11: 1. Mihnea Dascalescu (COR) – 37.47; 4. Luca Barbul Zetea (CSM) – 39.12; 29. Antonio Podina (LPS) – 44.06; 38. Sergiu Chira (CSM) – 44.72; 44. Andrei Cadar (CSM) – 45.27; 52. Darian Ilies (LPS) – 46.10; 62. Codrin Matesan (LPS) – 47.51; 87. Ionut Tudoran (LPS) – 50.63; 91. Eduard Varga (LPS) – 50.96; 92. Mihnea Taiban (CSM) – 51.18
50 m bras F11: 1. Alexandra Maticiuc (CSM Brasov) – 38.07; 6. Leona Popa (CSM) – 41.49; 22. Noemi Radu (CSM) – 45.01; 24. Mihaela Podina (LPS) – 45.12; 30. Roxana Chis (CSM) – 46.04; 45. Iulia Becsi (LPS) – 48.51; 60. Iulia Haidu (LPS) – 51.96

4×50 m mixt M11: 1. Aqua Team; 5. CSM Baia Mare (Barbul Zetea, Cadar, Chira, Taiban)
4×50 m mixt F11: 1. Aqua Team

Reuniunea a patra
100 m spate F11: 1. Alexandra Naidin (ATB) – 1:15.17; 8. Leona Popa (CSM) – 1:21.92; 26. Noemi Radu (CSM) – 1:27.39; 30. Iulia Becsi (LPS) – 1:29.02; 31. Roxana Chis (CSM) – 1:19.61; 48. Mihaela Podina (LPS) – 1:35.83; 57. Iulia Haidu (LPS) – 1:39.50
100 m spate M11: 1. Marius Veiss (ACN) – 1:09.92 (nou record national); 9. Luca Barbul Zetea (CSM) – 1:17.61; 23. Ionut Todoran (LPS) – 1:21.28; 39. Sergiu Chira (CSM) – 1:25.09; 73. Antonio Podina (LPS) – 1:30.33; 76. Eduard Varga (LPS) – 1:31.15; 82. Darian Ilies (LPS) – 1:32.34; 93. Andrei Cadar (CSM) – 1:35.31; 97. Codrin Matesan (LPS) – 1:36.60; 99. Mihnea Taiban (CSM) – 1:37.38

50 m spate F10: 1. Ioana Marin (ATB) – 36.45; 9. Alexia Ionita (CSM) – 39.53; 82. Giulia Kiss (CSM) – 46.48
50 m spate M10: 1. Patrick Dinu (ACT) – 34.08; 21. David Brindau (CSM) – 39.62; 82. Roland Haidu (CSM) – 43.89; 96. Alex Foecas (LPS) – 44.80

200 m mixt F11: 1. Alexandra Naidin (ATB) – 2:41.35; 14. Leona Popa (CSM) – 2:59.82; 22. Noemi Radu (CSM) – 3:04.59; 28. Iulia Becsi (LPS) – 3:06.04; 31. Roxana Chis (CSM) – 3:07.44; 55. Mihaela Podina (LPS) – 3:20.29; 65. Iulia Haidu (LPS) – 3:30.33
200 m mixt M11: 1. Cristian Lapadat (ATB) – 2:36.18; 5. Luca Barbul Zetea (CSM) – 2:46.98; 25. Sergiu Chira (CSM) – 2:57.16; 37. Ionut Todoran (LPS) – 3:02.60; 70. Antonio Podina (LPS) – 3:15.84; 71. Andrei Cadar (CSM) – 3:15.97; 78. Codrin Matesan (LPS) – 3:19.51; 79. Darian Ilies (LPS) – 3:19.98; 81. Mihnea Taiban (CSM) – 3:20.61.

Print Friendly, PDF & Email
Reordonat – Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole