Inot: Palmaresul sportivilor maramureseni la Campionatele Nationale in 2014

Reclame home 1
Reclame home 1

inotator1Am incercat sa strangem toate medaliile cucerite de inotatorii baimareni la Campionatele Nationale din acest an, de la copii la seniori. Au fost Nationale in bazin scurt (25 m), in bazin normal (dimensiuni olimpice, 50 m), in aer liber. Si trebuie sa spunem ca Baia Mare are cu ce sa se laude, sportivii de la CSS 2, LPS si CSM reusind sa cucereasca mai multe medalii.

Seniori
Andrei Cristian Roman (LPS) – locul 1 la 200 m bras, 100 m bras; locul 2 la 50 m bras
Andrei Cristian Roman (LPS) – locul 1 la 100 m bras; locul 3 la 50 m bras (bazin scurt)
stafeta 4×50 m liber LPS Baia Mare (Melinda Balazs, Maria Verdes, Florina Bud, Iulia Plesa) – locul 3 (bazin scurt)

Juniori open (nascuti in anul 1996 si mai mici la masculin, respectiv 1998 si mai mici la feminin)
Andrei Cristian Roman (LPS Baia Mare) – locul 1 la 100 m bras; locul 1 la 200 m bras
Kata Korponay (CSS 2 Baia Mare) – locul 2 la 200 m fluture
Paula Reka Orzac (CSS 2 Baia Mare) – locul 3 la 200 m liber
Mihai Nas (LPS Baia Mare) – locul 3 la 200 m liber
Alex Richard Szilagyi (LPS Baia Mare) – locul 3 la 100 m fluture
Denis Adrian Trifoi (CSM Baia Mare) – locul 3 la 100 m bras
Florin Coste (LPS Baia Mare) – locul 3 la 100 m liber
Florina Lorena Bud (LPS Baia Mare) – locul 3 la 100 m fluture
stafeta 4×100 m liber baieti LPS Baia Mare (Mihai Nas, Andrei Ungur, Alex Szilagyi, Florin Coste) – locul 1
stafeta 4×200 m liber baieti LPS Baia Mare (Mihai Nas, Alex Szilagyi, Andrei Ungur, Florin Coste) – locul 1
stafeta 4×200 m liber fete CSS 2 Baia Mare (Paula Orzac, Diana Muntean, Ingrid Smetan, Kata Korponay) – locul 2
stafeta 4×100 m mixt baieti LPS Baia Mare (Andrei Plesa, Andrei Roman, Paul Pavala, Dan Vasilescu) – locul 2
stafeta 4×100 m liber fete LPS Baia Mare (Maria Verdes, Florina Bud, Denisa Costea, Melinda Balazs) – locul 3

Andrei Cristian Roman (LPS) – locul 1 la 200 m bras, 50 m bras, 100 m bras
Andrei Plesa (LPS) – locul 2 la 100 m spate
stafeta 4×100 m mixt LPS (Plesa, Roman, Pavala, Vasilescu) – locul 2
Darius Vlad Hainala (CSM) – locul 3 la 50 m spate
Denis Trifoi (CSM) – locul 3 la 200 m bras
Paul Pavala (LPS) – locul 3 la 200 m fluture
Florina Lorena Bud (LPS) – locul 3 la 50 m fluture
Juniori II (13-14 ani fete, 15-16 ani baieti)
Kata Korponay (CSS 2) – locul 1 la 200 m fluture; locul 2 la 100 m fluture
Mihai Nas (LPS) – locul 1 la 200 m liber; locul 2 la 100 m liber
Alex Richard Szilagyi (LPS) – locul 1 la 100 m fluture; locul 3 la 200 m fluture
Florin Coste (LPS) – locul 1 la 100 m liber
Paula Reka Orzac (CSS 2) – locul 2 la 200 m liber; locul 3 la 100 m liber
stafeta 4×100 m liber baieti LPS Baia Mare – locul 1
stafeta 4×200 m liber baieti LPS Baia Mare – locul 1
stafeta 4×200 m liber fete CSS 2 Baia Mare – locul 1
stafeta 4×100 m mixt baieti LPS Baia Mare – locul 1
stafeta 4×100 m liber fete CSS 2 Baia Mare – locul 2

Paula Reka Orzac (CSS 2) – locul 1 la 50 m liber; locul 3 la 400 si 800 m liber
Florin Coste (LPS) – locul 1 la 50 m liber; locul 3 la 100 m liber
Bogdan Teodorescu (CSM) – locul 1 la 50 m bras
stafeta 4×200 m liber LPS Baia Mare M16 (Florin Coste, Andrei Ungur, Andrei Bota, Alex Szilagyi) – locul 1
Andrei Nicusor Bota (LPS) – locul 2 la 1.500 m liber
Eduard Daniel Pech (CSM) – locul 2 la 50 m bras
stafeta 4×200 m liber CSS 2 Baia Mare (Paula Orzac, Ingrid Smetan, Kata Korponay, Diana Muntean) – locul 2
stafeta 4×200 m liber CSS 2 Baia Mare (Calin Pop, Alexandru Matei Bledea, Eduard Cosma, Cristinel Dabija) – locul 2
Alex Richard Szilagyi (LPS) – locul 2 la 50 m bras
Kata Korponay (CSS 2) – locul 2 la 100 m fluture; locul 3 la 200 m mixt si 200 m fluture
stafeta 4×100 m mixt CSS 2 Baia Mare (Kata Korponay, Diana Muntean, Ingrid Smetan, Paula Orzac) – locul 2
Petrica Marius Raita (CSM) – locul 3 la 1.500 m liber
Emanuel Alex Marginean (LPS) – locul 3 la 100 m fluture
stafeta 4×100 m mixt LPS Baia Mare (Alex Szilagyi, Florin Coste, Marius Sabou, Andrei Ungur) – locul 3

Juniori II, bazin in aer liber (12-14 iunie)
Florin Coste (LPS) – locul 1 la 50 m liber si 100 m liber; locul 3 la 200 m liber
Kata Korponay (CSS 2) – locul 1 la 200 m mixt, 100 m spate si 200 m fluture; locul 2 la 50 m spate si la 100 m fluture
Ingrid Smetan (CSS 2) – locul 1 la 50 m fluture
Paula Reka Orzac (CSS 2) – locul 1 la 200 m liber; locul 2 la 50m liber, 100 m liber si 400 m liber; locul 3 la 800 m liber si la 200 m spate
Cristinel Gabriel Dabija (CSS 2) – locul 1 la 200 m bras
stafeta 4×100 m liber LPS Baia Mare (Szilagyi, Ungur, Sabou, Coste) – locul 1
stafeta 4×200 m liber CSS 2 Baia Mare (Korponay, Muntean, Smetan, Orzac) – locul 1
stafeta 4×200 m liber LPS Baia Mare (Coste, Bota, Ungur, Szilagyi) – locul 1
stafeta 4×100 m mixt CSS 2 Baia Mare (Korponay, Muntean, Smetan, Orzac) – locul 1
Doris Pusztay (CSM) – locul 2 la 50 m fluture
stafeta 4×100 m liber CSS 2 Baia Mare (Smetan, Korponay, Costea, Orzac) – locul 2
Eduard Daniel Pech (CSM) – locul 2 la 50 m bras; locul 3 la 100 si 200 m bras
Bogdan Teodorescu (CSM) – locul 2 la 50 m bras
stafeta 4×200 m liber CSS 2 Baia Mare (Pop, Cosma, Palfi, Dabija) – locul 2
Calin Dumitru Pop (CSS 2) – locul 3 la 400 si 800 m liber
stafeta 4×100 m liber CSS 2 Baia Mare (Pop, Dabija, Cosma, Palfi) – locul 3
Andrei Nicusor Bota (LPS) – locul 3 la 200 m fluture
stafeta 4×100 m mixt LPS Baia Mare (Ungur, Coste, Szilagyi, Sabou) – locul 3

Juniori (bazin scurt)
Andrei Roman (LPS) – locul 1 la 50 m bras si 100 m bras
stafeta 4×50 m liber LPS Baia Mare (Melinda Balazs, Maria Verdes, Florina Bud, Iulia Plesa) – locul 2
Andrei Plesa (LPS) – locul 3 la 200 m spate
Melinda Balazs (LPS) – locul 2 la 800 m liber
Liviu Tufaru (LPS) – locul 2 la 50 m bras; locul 3 la 100 m bras

CN de inot pentru copii, Bacau, 12-13 noiembrie
Tudor Calin Cozmuta (LPS, 11 ani) – locul 1 la 50 m bras si locul 2 la 100 m bras

Print Friendly, PDF & Email
Reordonat – Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole
Reclame sfarsit articole