Inot: Rezultatele inregistrate in ultima zi a Nationalelor de inot in bazin scurt

Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general
Reclame home general

inotDuminica, la Hunedoara, a fost ultima zi de intreceri a Campionatelor Nationale de inot in bazin scurt (25 metri) pentru seniori, tineret si juniori. Sportivii baimareni au cucerit o multime de medalii, cu precadere in competitiile de tineret si juniori, dar nici nu e de mirare, pentru ca la nivelul seniorilor sunt foarte putini competitori, cei mai buni alegand centre din tara dupa terminarea scolii.

Rezultatele zilei a patra
50 m liber M: 1. Alin Coste (Cluj) – 22.78; 2. Andrei Grigore (Olimpia) – 23.27; 3. Alexandru Farcutiu (Dinamo) – 23.31. In finala B, Mihai Nas (LPS) s-a clasat al doilea, iar Florin Coste (LPS) al treilea
50 m spate F: 1. Bianca Dragusin (Brasov) – 29.72; 2. Stefania Dospin (CSB) – 29.86; 3. Carina Macavei (Cluj) – 30.01. In finala B, Paula Reka Orzac (LPS) s-a clasat pe 2, iar Doris Pusztay a fost a sasea.
100 m spate M: 1. Catalin Ungur (Brasov) – 53.51; 2. Daniel Martin (Bacau) – 54.38; 3. Bogdan Iordachescu (CSM Pitesti) – 56.56; 4. Andrei Ungur (LPS Baia Mare) – 56.74. In finala B, Alex Richard Szilagyi (LPS) s-a clasat pe 3, iar Andrei Plesa (LPS) pe 4.
200 m fluture F: 1. Alexandra Dobrin (CSU Pitesti) – 2:15.57; 2. Bianca Raduta (CSM Pitesti) – 2:19.40; 3. Sabrina Scarlatescu (CSM Pitesti) – 2:21.46
200 m bras M: 1. George Oancea (Petrolul) – 2:15.82; 2. Andrei Roman (Cluj) – 2:15.91; 3. Eduard Soponar (CSM Baia Mare) – 2:18.28. In finala B, Eduard Daniel Pech (CSM) a fost al cincilea
100 m liber F: 1. Ionela Cozma (Dinamo) – 56.14; 2. Andreea Puchiu (Steaua) – 57.53; 3. Victorita Bogdaneci (CSM Pitesti) – 57.72; 4. Kristina Maria Schneider (LPS) – 58.42; 6. Doris Pusztay (CSM) – 1:00.26. In finala B, Paula Reka Orzac (LPS) a fost a treia, iar Florina Lorena Bud (LPS) a cincea
400 m liber M: 1. Alin Artimon (CSB) – 3:49.49; 2. Florin Raiu (Dinamo) – 3:51.74; 3. Bogdan Scarlat (CSM Pitesti) – 3:54.34.
400 m mixt F: 1. Alexandra Dobrin (CSU Pitesti) – 4:56.52; 2. Beatrice Bocan (Steaua) – 5:00.60; 3. Simona Savastita (Olimpia) – 5:02.63
4×50 m mixt M: 1. CSU Pitesti – 1:43.51; 2. Timisoara – 1:45.61; 3. Olimpia – 1:46.15; 4. LPS Baia Mare (Ungur, Nas, Szilagyi, Coste) – 1:46.52
4×50 m mixt F: 1. CSU Pitesti – 2:00.34; 2. Steaua – 2:00.65; 3. Dinamo (2:00.78); 5. LPS Baia Mare (Orzac, Balazs, Schneider, Bud) – 2:07.12

Tineret si juniori
Locul 2: Andrei Ungur (LPS) – 100 m spate; Kristina Maria Schneider (LPS) – 100 m liber; stafeta 4×50 m mixt LPS (Ungur, Nas, Szilagyi, Coste); stafeta 4×50 m mixt LPS (Orzac, Balazs, Schneider, Bud)
Locul 3: Mihai Nas (LPS) – 50 m liber; Doris Pusztay (CSM) – 100 m liber
Locul 4: Florin Coste (LPS) – 50 m liber
Locul 5: Paula Reka Orzac (LPS) – 50 m spate
Locul 6: Eduard Daniel Pech (CSM) – 200 m bras; Paula Reka Orzac (LPS) – 100 m liber

Juniori
Locul 1: Kristina Maria Schneider (LPS) – 100 m liber
Locul 2: Eduard Daniel Pech (CSM) – 200 m bras; Doris Pusztay (CSM) – 100 m liber; stafeta 4×50 m mixt LPS (Orzac, Balazs, Schneider, Bud)
Locul 3: Paula Reka Orzac (LPS) – 50 m spate
Locul 5: Paula Reka Orzac (LPS) – 100 m liber
Locul 6: Doris Pusztay (CSM) – 50 m spate

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *