Inot: Rezultatele inregistrate in ziua a doua a Nationalelor in bazin scurt de la Hunedoara

Reclame home 1
Reclame home 1
Reclame home 1

inotVineri, la Hunedoara, s-au desfasurat intrecerile din ziua a doua a Campionatelor Nationale de inot in bazin scurt, pentru seniori, tineret si juniori. Am asistat din nou la doborarea unor recorduri nationale, in probele de stafeta sau in probele individuale.

50 m bras M: 1. Andrei Roman (Cluj) – 28.59; 2. Andrei Gradinaru (Farul) – 28.96; 3. Gabriel Popa (CSU Pitesti) – 29.38. In finala B, Bogdan Teodorescu (CSM) s-a clasat pe locul 6
50 m fluture F: 1. Ionela Cozma (Dinamo) – 27.89; 2. Kristina Maria Schneider (LPS Baia Mare) – 28.35; 3. Andreea Puchiu (Steaua) – 28.54; 6. Florina Lorena Bud (LPS) – 29.27. In finala B, Doris Pusztay (CSM) s-a clasat pe primul loc
100 m fluture M: 1. Alexandru Coci (Cluj) – 53.04; 2. Catalin Ungur (CSM Brasov) – 54.12; 3. Daniel Macovei (Delfinul) – 54.28. In finala B, Paul Pavala (LPS) s-a clasat pe 6.
200 m spate F: 1. Cristina Nicolae (Steaua) – 2:13.61; 2. Carina Macavei (Cluj) – 2:16.09; 3. Alexandra Dobrin (CSU Pitesti) – 2:18.39. In finala B, Paula Reka Orzac (LPS) s-a clasat a doua.
200m liber M: 1. Alin Artimon (CSB) – 1:49.81; 2. Bogdan Scarlat (CSM Pitesti) – 1:50.55; 3. Radu Duican (Olimpia) – 1:50.65; 4. Mihai Nas (LPS Baia Mare) – 1:52.79. In finala B, Florin Coste (LPS) s-a clasat pe 4, iar Andreui Ungur pe 6.
100 m bras F: 1. Florina Ilie (CSU Pitesti) – 1:10.09; 2. Simona Savastita (Olimpia) – 1:13.21; 3. Andreea Puchiu (Steaua) – 1:13.45; 6. Dorin Pusztay (CSM Baia Mare) – 1:16.09. In finala B, Boglarka Nicole Repka (CSM) s-a clasat a 5-a.
400 m mixt M: 1. Alexandru Badeata (CSU Pitesti) – 4:23.24; 2. Alexandru Coci (Cluj) – 4:23.53; 3. George Oancea (Petrolul) – 4:25.42. Paul Pavala (LPS) a terminat pe 9
800 m liber F: 1. Emilia Colti Dumitrescu (Petrolul) – 9:05.53; 2. Gabriela Dragomir (CSB) – 9:09.46; 3. Victorita Bogdaneci (CSM Pitesti) – 9:13.88; 7. Melinda Balazs (LPS) – 9:45.85
4×50 m liber combinat: 1. CSB – 1:39.09; 2. Dinamo – 1:40.10; 3. “U” Cluj – 1:40.42; 5. LPS Baia Mare (Coste, Nas, Schneider, Bud) – 1:42.46; 9. LPS Baia Mare (Szilagyi, Ungur, Orzac, Balazs) – 1:46.39; 13. CSM Baia Mare (Verba, Repka, Pech, Pusztay) – 1:49.78; 15. LPS Baia Mare (Pavala, Plesa, Plesa, Fulop) – 1:51.87

Tineret si juniori
Locul 1: Kristina Maria Schneider (LPS) – 50 m fluture; stafeta 4×50 m liber combinat LPS (Coste, Nas, Schneider, Bud)
Locul 3: Florina Lorena Bud (LSPS) – 50 m fluture; Mihai Nas (LPS) – 200 m liber
Locul 4: Dorin Pusztay (CSM) – 50 m fluture si 100 m bras; Paul Pacala (LPS) – 400 m mixt; stafeta 4×50 m liber combinat LPS (Szilagyi, Ungur, Orzac, Balazs)
Locul 5: Paula Reka Orzac (LPS) – 200 m spate; Melinda Balazs (LPS) – 800 m liber

Juniori
Locul 1: Kristina Maria Schneider (LPS) – 50 m fluture
Locul 2: Florin Lorena Bud (LPS) – 50 m fluture
Locul 3: Doris Pusztay (CSM) – 50 m fluture si 100 m bras
Locul 4: Paula Reka Orzac (LPS) – 200 m spate; stafeta combinata 4×50 m liber CSM (Verba, Repka, Pech, Pusztay)
Locul 5: Melinda Balazs (LPS) – 800 m liber
Locul 6: Boglarka Nicole Repka (CSM) – 100 m bras.

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 3
Reclame home 3
Reclame home 3

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2