Inot: Titluri nationale si medalii pentru baimareni la Internationalele Romaniei

PNL

inot-europeneDe marti pana duminica, Bazinul “Tolea Grintescu” din Complexul Sportiv Dinamo gazduieste o noua editie a Campionatelor Internationale ale Romaniei, intrecere la care participa si mai multi sportivi de la cluburile din Baia Mare. Ei au reusit sa cucerasca pana acum mai mult medalii, inclusiv in reuniunea a opta, care a avut loc sambata seara.

1.500 m liber M: 1. Bogdan Scarlat (Romania) – 15:23.63; 2. Sabin Bonea (Romania) – 15:59.79; 3. Bogdan Petre (CSU Ploiesti) – 16:02.04; 5. Andrei Nicusor Bota (LPS Baia Mare) – 16:49.42. La juniori, Bota s-a clasat al treilea.

800 m liber F: 1. Emilia Colti Dumitrescu (Romania) – 9:04.73; 2. Maria Gadea (Romania) – 9:08.73; 3. Gabriela Gadea (Romania) – 9:17.98; 4. Kata Korponay (CSM Cluj) – 9:22.70

200 m spate M: 1. Robert Glinta (Romania) – 2:00.57; 2. Daniel Martin (Romania) – 2:02.30; 3. Alexandru Badeata (CSU Pitesti) – 2:05.46

200 m spate F: 1. Carina Macavei (Romania) – 2:16.73; 2. Tatiana Perstniova (Moldova) – 2:20.75; 3. Ariana Dodita (Bacau) – 2:24.40

50 m fluture M: 1. Pavel Isbisciuc (Moldova) – 24.51; 2. Alexandru Coci (Romania) – 24.81; 3. Sergiu Deznan (Olimpia) – 24.96; 4. Alin Coste (Romania) – 25.07. La juniori, Florin Coste (Romania – LPS) s-a clasat pe locul 4

50 m fluture F: 1. Ana Dascal (Romania) – 28.04; 2. Kristina Maria Schneider (Romania -LPS Baia Marte) – 28.55; 3. Andreea Puchiu (Yst Bucuresti) – 28.58; 5. Doris Pusztay (CSM Baia Mare) – 28.79; 6. Florina Lorena Bud (LPS Baia Mare) – 28.81. La juniori, Schneider s-a clasat pe locul 2, Pusztay a cucerit medalia de bronz, iar Florina Bud s-a clasat pe 4.

200 m bras M: 1. Andrei Roman (U Cluj) – 2:21.16; 2. Atila Abibula (Farul) – 2:22.03; 3. George Oancea (Petrolul) – 2:22.50; 6. Eduard Soponar (CSM Baia Mare) – 2:24.71

200 m bras F: 1. Maria Gadea (Romania) – 2:38.02; 1. Simona Savastita (Romania) – 2:38.02; 3. Ioana Buzlea (Crisul Oradea) – 2:39.39

4×100 m liber M: 1. Romania (Marius Radu, Daniel Macovei, Robert Glinta, Norbert Trandafir) – 3:16.71; 2. CSU Pitesti – 3:32.73; 3. LER Bucuresti – 3:34.86; 4. LPS Baia Mare (Florin Coste, Andrei Ungur, Petrica Raita, Andrei Bota) – 3:36.00; 6. LPS Baia Mare (Mihai Nas, Rares Silaghi, Sebastian Babiciu, Alex Richard Szilagyi) – 3:37.76; 7. CSM Baia Mare (Eduard Pech, Andreas Alexa, Bogdan Teodorescu, Robert Verba) – 3:46.43. La juniori, LPS prima echipa a castigat argintul, LPS 2 a venit pe locul 4, iar CSM pe locul 5

4×100 m liber F: 1. LPS Baia Mare (Kristina Schneider, Florina Bud, Melinda Balazs, Paula Orzac) – 4:01.49; 2. CSM Cluj – 4:01.89; 3. CSU Pitesti – 4:02.10. Evident, la juniori LPS a cucerit medalia de aur.

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 1