Jocurile Olimpice 2016: Romania invinge Spania la handbal dupa o partida electrizanta

romania handbal joNationala de handbal feminin a Romaniei a invins superb Spania, vineri seara, in Grupa A a Jocurilor Olimpice de la Rio, scor 24-21, si visam la sferturile de finala.

A fost o partida foarte mare facuta de portarul Paula Ungureanu, care practic a purtat echipa Romaniei in ultima parte a meciului, cand ibericele ne-au egalat si chiar au preluat conducerea.

Pentru Romania urmeaza ultimul meci, duminica, de la ora 22:40, impotriva celui mai dificil adversar – campioana mondiala Norvegia. Cu o victorie, ne calificam in sferturi, insa egalul sau infrangerea ne aduce sa depindem de rezultatul din partida Spania – Angola.