Minerul Baia Mare termina anul pe locul doi

home camp2
home camp2
home camp2

Minerul Baia Mare termina anul pe pozitia secunda a clasamentului seriei a V-a a Ligii a III-a de Fotbal. Echipa antrenata de Dorin Toma s-a impus in ultima etapa a turului pe terenul celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, scor 0-3. Pentru baimareni au marcat Valer Giurgiu, Sorin Serban si Razvan Lupu.

Scorul partidei a fost deschis in minutul 4 prin executia lui Valer Giurgiu. Un sfert de ora mai târziu, in minutul 19, Sorin Serban marcheaza pentru 0-2, scor cu care se termina si prima repriza a partidei dintre Minerul Baia Mare si AFC Odorheiu Secuiesc.

Actul secund le apartine tot baimarenilor, care reusesc ultimul gol al confruntarii prin Razvan Lupu care a marcat in minutul 74 al partidei. Victoria baimarenilor a dus echipa pe locul secund al clsamentului, la cinci puncte de lider.

CS Minaur Baia Mare: Danciu Gabriel– Ciprian Durus (capitan), Kis Lorant, Mihai Rosca, Razvan Lupu, Sorin Serban, Denis Lihet (minutul 74, Paul Chis-Toie), Valer Giurgiu, Catalin Tututa (minutul 84, Calin Borota), Sandu Bococi (minutul 84 Raini Bandula), Bogdan Boje (minutul 54, Bogdan Jeler). Antrenori: Dorin Toma, Vlad Ungureanu si Marius Marian.

Pentru Minerul Baia Mare urmeaza o pauza competitionala, returul seriei a V-a a Ligii a III-a de Fotbal fiind programat pentru primavara anului viitor. Echipa antrenata de Dorin Toma va disputa prima etapa din retur in luna martie pe terenul celor de la CS Iernut.