MINUNE – CS Minaur joacă în sferturi în EHF European League

CS Minaur Baia Mare a reușit să ajungă în sferturile EHF European League după ce Zaglebie Lubin a câștigat în deplasare, scor 28-27, meciul cu Les Neptunes de Nantes și se califică în sferturile de finală ale EHF European League. Nimeni din echipa noastră nu mai spera să ajungă în etapa următoare a competiției după jocul de ieri al echipei noastre, care a fost unul extrem de slab.
Adversarele noastre de ieri, Bietigheim, au caștigat grupa, nemțoaicele bifand victorii în toate cele șase partide disputate. CS Minaur a terminat pe locul al doilea, cu 5 puncte, unul mai mult decât Nantes și două mai multe decât Lubin, potrivit csminaur.ro.
În sferturi, echipa din Baia Mare va întâlni pe Sola (Norvegia), echipă antrenată de Steffan Stegavik, fost jucător la Minaur, și unde joacă și Camilla Herrem, fosta jucătoare de la HCM Baia Mare în epoca de aur a echipei băimărene.