NU-I UN SEMN BUN – Minaur pierde la primul meci în Liga a II-a

Nu-i un semn bun. CS Minaur a bifat azi, 5 august, prima partidă din Liga a II-a la fotbal, iar rezultatul nu a fost cel pe care și-l doreau oficialii clubului. Minaur a debut în Liga secundă fără să marcheze un gol, fiind surclasată clar de Unirea Slobozia, care a reușit un sec 3-0 împotriva echipei noastre.

Marea majoritate a golurilor au fost marcate în prima repriză, iar acum Minaur nu speră decat ca jocul său să fie mai bun în următoarea etapă. Scorul a fost deschis relativ repede, în minutiul 16 prin Ciprian Rus, după care a urmat încă un gol în minutul 24 prin Christ Afalna, scorul final al partidei fiind stabilit de Ionuț Coadă în minutul 71.

Mai merită spus doar că al nostru căpitan, Ciprian Stanciu a ratat un penalty pe final de repriză, un penaty care dacă era transformat poate ar fi adus mai mult suspans în a doua repriză. În etapa cu numărul 2 CS Minaur va juca, tot în deplasare, împotriva FC Brașov.