Orientare: Vezi rezultatele de la Trofeul Maramures 2017

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2

In data de 19 mai, in Baia Sprie peste 130 de sportivi de la cluburi de profil din toata tara si strainatate au luat startul la o importanta competitie de orientare in alergare, competitie organizata sub egida Federatiei Romane de Orientare in parteneriat cu Clubul Sportiv Scolar Baia Sprie, respectiv Trofeul Maramures 2017.

Organizatorii nu au precupetit niciun efort in tentativa lor de a asigura o competitie foarte bine organizata, cu trasee inteligent concepute, la final toata lumea apreciind calitatea acestei intreceri.

Traseele au fost de tip Parc – Urban, cu lungimi cuprinse intre 900 si 2.500 de metri, pregatite in asa fel incat toata lumea sa le poata parcurge cu usurinta.

Categoriile de participare au fost masculin si feminin pe categorii de varsta si open. In categoriile open au participat toti cei care au dorit sa descopere tainele parcurgerii unui traseu de orientare, notiunile de baza fiind primite la fata locului.

Locul I la competitie a fost ocupat de urmatorii concurenti, in functie de categoriile de varsta:

Bogya Tamas UN UNA – C.S. Unirea Alba Iulia M21

Culcean Roxana SES – Stiinta-Electrosistem B.Ma F20-21

Vadean Catalin SES – Stiinta-Electrosistem B.Ma M14

Roman Alexandra SES – Stiinta-Electrosistem B.Ma F14

Zavodszky Tamas ADY – C.S. Ady Liceum Oradea M45

Pop Lucia SES – Stiinta-Electrosistem B.Ma F40+

Nicu Gheorghe MRD – C.S. Maratin Rivulus Domi M55

Vigh Lorand TRS – C.S. TranSilva Cluj M16 M16

Bartha Dorottya TRS – C.S. TranSilva Cluj F18

Tomoiaga Vlad CSS – C.S. Scolar Baia Sprie p. Incep

Nagy Kovacs Adam XNYK – Nyirseg Kornyezetvedelm Open

Codreanu Pustai MRD – C.S. Maratin Rivulus Domi p. Copii

Hreniuc David SES – Stiinta-Electrosistem B.Ma M12

Raduly Reka VSK – C.S.M.” VSK Csikszereda” F12

Rezultate obtinute de sportivii legitimati la sectia orientare C.S.S.Baia Sprie:

Locul III – Rob Claudiu M20

Locul II – Major Gabriel M 14

LoculIV – Uveghes Denisa F14

Locul V – Gaspar Diana f14

Locul III – Trif Cristian M18

Open incepatori:

Locul I -Tomoiaga Vlad

Locul II – Pop Alexandra

Locul III – Sorici Petra

Locul IV – Golban Iasmina

 

ZiarMM

Print Friendly, PDF & Email
Reclame home 1

Related posts

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2
Reclame home 2